News

Aleksander Doba nie żyje. Zginął podczas wyprawy na Kilimandżaro

Aleksander Doba nie żyje. Zginął podczas wyprawy na Kilimandżaro

Fot. Wikimedia Commons/Kapitel

Aleksander Doba nie żyje. Podróżnik miał 74 lata. Informację o jego śmierci przekazała rodzina.

Kasia Lenhardt – nowe fakty w sprawie śmierci polskiej modelki >>

Aleksander Doba nie żyje

Zmarł Aleksander Doba. Podróżnik i kajakarz, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro - spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki – czytamy na Facebooku Aleksandra Doby.

Aleksander Doba z wykształcenia był inżynierem mechanikiem. Jak podaje TVN24, jego pierwsza wyprawa kajakowa z Afryki do Ameryki Południowej trwała 99 dni. Odbyła się w latach 2010-2011. Druga, z Europy do Ameryki Północnej, trwała 167 dni (w latach 2013-2014).

16 maja 2017 roku podróżnik wyruszył w trzecią samotną podróż przez Atlantyk. Wyprawę rozpoczął w Nowym Jorku. Pokonał ponad 4100 mil morskich i po około czterech miesiącach spędzonych na wodzie dotarł do Francji.

31-letnia piosenkarka nie żyje. Poddała się eutanazji >>

Aleksander Doba zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015” National Geographic. W tym samym roku został honorowym obywatelem rodzinnego Swarzędza.

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika...

Opublikowany przez Aleksandra Dobę Wtorek, 23 lutego 2021

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.