News

Alert RCB: dlaczego go dostajesz?

Alert RCB: dlaczego go dostajesz?

fot. Wikimedia Commons/Janusz Rebis

Alert RCB wysyła SMS-y do mieszkańców całej Polski. Dlaczego dostajesz wiadomości z ostrzeżeniem? Sprawdź, czy jest się czego bać.

Zakończenie roku szkolnego 2019: nowa data na ostatnią chwilę >> 

Alert RCB ostrzega przed burzami i gradem

Na pewno wielu z Was dostało 13 czerwca 2019 roku SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. RCB ostrzega, że w czwartkowe południe rozpoczną się anomalie pogodowe (silny wiatr, burze i grad), które potrwają aż do następnego dnia. RCB ostrzega, że w związku z załamaniem pogody są możliwe również przerwy w dostawie prądu.

Lubisz randki i podróże? Jest praca dla Ciebie >> 

Dlaczego dostajesz Alert RCB? Wiadomość z ostrzeżeniem jest wysyłana do wszystkich osób, które znajdują się w strefie potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej, która zagraża życiu. Bezpłatna wiadomość jest wysyłana na mocy umowy z operatorami telefonii komórkowych. System ostrzegania przed zagrożeniami został wprowadzony w 2018 roku.

FUN funem, ale pamiętajcie, żeby zawsze stosować się do zaleceń, które wysyła Wam w wiadomości Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. I jak mówią, żeby zostać w domu to zostańcie i np. obejrzyjcie coś w TV - a który kanał, to już Wam chyba nie musimy mówić :P 

Dostaliście już Alert RCB?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.