News

Zakończenie roku szkolnego 2019: nowa data na ostatnią chwilę

Zakończenie roku szkolnego 2019: nowa data na ostatnią chwilę

Fot. pixabay.com

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2018/2019? Nową datę ogłoszono na ostatnią chwilę. Od kiedy w tym roku zaczynają się wakacje?

Odprawa na lotnisku będzie szybsza? Wszystko dzięki selfie >> 

Nowa data zakończenia roku szkolnego

Data zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wzbudzała wątpliwości już jakiś czas temu. Wszystko przez to, że w dzień przed oficjalnym rozpoczęciem wakacji, 20 czerwca, wypada Boże Ciało, czyli święto wolne od pracy i zajęć dydaktycznych. Pojawiły się informacje, że być może w związku z tym szkoły zakończą swoją pracę tuż przed długim weekendem, czyli 19 czerwca 2019 roku.

Lekcje będą krótsze? Szkoły wprowadzają zmiany >>

Głos w tej prawie zabrało Ministerstwo Edukacji Narodowej, które w oficjalnym komunikacie poinformowało, że zakończenie roku odbędzie się zgodnie z kalendarzem dydaktycznym, czyli 21 czerwca.

Inną deklarację złożył za to Mateusz Morawiecki. Pod koniec maja premier spotkał się z mieszkańcami Zawiercia. Podczas przemówienia Morawiecki potwierdził, że w tym roku będą dłuższe wakacje. 

Zakończenie roku 2019: wakacje jednak zaczną się szybciej? Premier potwierdza >>

Prace nad korektą rozporządzenia organizacji roku szkolnego trwały od jakiegoś czasu. 13 czerwca 2019 roku Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał nowy projekt dokumentu. Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, wakacje rozpoczną się 19 czerwca 2019 roku. Ponieważ nowa data zakończenia roku szkolnego została potwierdzona w ostatniej chwili, jeszcze nie wszystkie szkoły podały informację o wcześniejszych wakacjach. W ich kalendarium nadal możemy przeczytać, że koniec roku jest zaplanowany na 21 czerwca 2019.

Najpiękniejszy basen w Polsce! Musicie tam pojechać >> 

Warto zaznaczyć, że w kolejnych latach koniec roku szkolnego będzie odbywał się zgodnie z planem, tj. w najbliższy piątek po 20 czerwca. Jeśli jednak tuż przed końcem roku szkolnego wypadnie dzień ustawowo wolny od pracy, wakacje rozpoczną się już w środę.

Lubisz randki i podróże? Jest praca dla Ciebie >> 

Ile potrwają wakacje? Uczniowie będą odpoczywać od lekcji aż 2 miesiące. Wakacje zgodnie z przepisami powinny trwać do 1 września 2019 roku. Jednak w tym roku dzień rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych wypada w niedzielę. To znaczy, że uczniowie wrócą do szkół 2 września 2019 roku.

Gdzie wyjeżdżacie na wakacje w tym roku? 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj