News

Najpopularniejsze centrum handlowe w Warszawie zmienia nazwę!

Najpopularniejsze centrum handlowe w Warszawie zmienia nazwę!

Fot. Pixabay.com

Najpopularniejsze centrum handlowe w Warszawie zmienia nazwę! Zobaczcie jak teraz będzie się nazywało. Podoba Wam się?

Groźne zjawisko nad Polską. Czym są Taurydy? >>

Arkadia zmienia nazwę

Centrum handlowe Arkadia działa w Warszawie od 2004 roku. W galerii znajduje się m.in. ponad 200 sklepów i 30 restauracji. Powierzchnia najmu wynosi około 118 tysięcy metrów kwadratowych. To znaczy, że Arkadia jest drugim w Polsce (po Alei Bielany w Bielanach Wrocławskich), pod względem wielkości, centrum. Niedawno pojawiły się informacje, że za kilka miesięcy Arkadia zmieni nazwę.

Koniec SMS-ów? Nadchodzi nowy system komunikacji >>

Od jesieni 2019 roku Arkadia będzie się nazywać Westfield Arkadia. Decyzję o zmianie podjął właściciel centrum handlowego – spółka Unibail-Rodamco-Westfield. Firma zarządza już galeriami z szyldem Westfield w Londynie, Kalifornii i Nowym Jorku. Podobne centrum handlowe w Polsce miałoby m.in. podnieść standard warszawskiej Arkadii i poprawić pozycję Unibail-Rodamco-Westfield na europejskim rynku.

Jak podają źródła, Christophe Cuvillier, który jest dyrektorem generalnym Grupy Unibail-Rodamco-Westfield, ma zapewniać, że dzięki zmianie nazwy, polskie centrum handlowe będą wspierane też przez międzynarodowe firmy marketingowe, a to spowoduje, że w dawnej Arkadii będą organizowane „spektakularne wydarzenia”.

Zaćmienie Słońca w lipcu: kiedy oglądać to zjawisko? >

We wrześniu 2019 roku ma ruszyć dwuletnia, międzynarodowa kampania reklamowa promująca markę Westfield. Akcja będzie zorganizowana w państwach, do których Westfield dopiero zostanie wprowadzone, a więc też w Polsce.

Facebook – Libra. Płatności wchodzą w życie >>

Arkadia jest jednym z pierwszych dziesięciu centrów handlowych, które zyskają nową nazwę. Warto przypomnieć, że Unibail-Rodamco-Westfield zarządza jeszcze trzeba galeriami handlowymi w naszym kraju – warszawskimi Galerią Mokotów i Wileńską oraz wrocławską Galerią Wroclavia,  ale właściciele na razie nie planują zmian ich nazwy.

Wygląda na to, że już niedługo zrobimy zakupy na światowym poziomie. ;-) 

Zmiana nazwy Arkadii to dobry pomysł?

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj