News

Znana sieć spożywcza zamyka sklepy w Polsce!

Znana sieć spożywcza zamyka sklepy w Polsce!

Fot. Pixabay.com

Znana sieć spożywcza zamyka sklepy w Polsce! Wydano oficjalny komunikat w tej sprawie i podano powody decyzji.

Handel w niedzielę wróci? Przygotowano projekt ustawy >>

Niedawno poinformowano o tym, że firma Auchan Retail Polska zdecydowała o zamknięciu hipermarketów Auchan w dwóch polskich miastach – Grudziądzu oraz Lubinie. Przedstawiciele sieci wydali komunikat, w którym przekazali, że bezpośredni wpływ na taką decyzję miała „niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu”.

To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji – cytuje wypowiedź Gérarda Galleta, dyrektora generalnego Auchan Retail Polska, Business Insider.

Sklepy Auchan w Lublinie i Grudziądzu mają zostać zamknięte dla klientów 27 września 2020 roku. Podaje się, że spółka Auchan Retail Polska chce rozwiązanie umowy z ich pracownikami w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Osobom, które spełniają kryterium wieku pracodawcy mają umożliwić skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną. Firma bierze pod uwagę również przeniesienia części pracowników do innych sklepów sieci w regionie w ramach dostępnych wakatów.

Znana sieć fast-foodów będzie… drukować kurczaki! >>

Sklepy Auchan w Grudziądzu i Lublinie to kolejne należące do sieci, które zostaną wkrótce zamknięte. Pod koniec czerwca 2020 roku informowano o likwidacji placówek w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowicach. Hipermarkety w Dąbrowie Górniczej, Mysłowicach, Lublinie i Grudziądzu w przeszłości działały pod szyldem Real. Auchan przejął je w 2015 roku.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj