News

Audioriver zadba również o czas wolny. Co będzie się działo poza koncertami?

Audioriver zadba również o czas wolny. Co będzie się działo poza koncertami?

fot. materiały prasowe

13. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 r. w Płocku. Festiwal istnieje od 2006 roku - pięć ostatnich edycji zostało wyprzedanych jeszcze przed otwarciem bram festiwalu, a ostatnia zgromadziła aż 30 tysięcy osób.

Po piątkowej nocy na festiwalu Audoriver czas na Sobótkę - bezpłatny program wydarzeń dziennych dla uczestników festiwalu oraz mieszkańców Płocka. Czekają na Was warsztaty, wystawa, spotkania, stand-up oraz kino.

Z czym kojarzy Wam się Audioriver? Z latem, nocną zabawą i tańcem z przyjaciółmi nad Wisłą, piaskiem w butach? Audioriver to czas nieskrępowanej zabawy, jednak w tym roku organizatorzy chcą zadbać również o Wasz rozwój kulturalny, intelektualny i cielesny.

 

PIĄTEK (27 lipca)

WYSTAWA I RYNEK

Wystawa prac Wiktora Dąbkowskiego została pokazana po raz pierwszy w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2017. Odbyła się ona w związku z przyznaną Wiktorowi Dąbkowskiemu Nagrodą Griffin Art Space - Lubicz 2016 za najlepsze portfolio fotograficzne. Wystawa potrwa do 5 sierpnia.

TARGI MUZYCZNE I SCENA

Już po raz dziewiąty na płockim rynku Starego Miasta wystawią się organizacje związane z muzyką, kulturą i sztuką. Na dwa dni miejsce zamieni się w tętniące życiem i muzyką forum wymiany informacji, kontaktów i pasji. Wśród wystawców znajdziecie m.in.: projekt Revive, Bassline, Vinylgate Recordstore, Subraum Records, Tama klub, Smolna / Undercity Festival, Instytut, Luzztro Records i Up To Date Festival. Tradycyjnie nie zabraknie również sceny, która zadba o to, aby muzyczna uczta trwała również pomiędzy wieczornymi koncertami. Targi muzyczne i scena na rynku działać będzie w godzinach: 16:00-20:30 w piątek i 10:30-20:00 w sobotę.

 

SOBOTA (28 lipca)

RYNEK STAREGO MIASTA

Spotkania w namiocie

W tym roku publiczność festiwalu i mieszkańcy Płocka będą mogli spotkać się i porozmawiać o twórczości, realiach pracy i pomysłów na życie z artystami i osobami związanymi z branżą muzyki elektronicznej. Na Rynku czekać na Was będą: Kamp!, Deas i Agim, An On Bast, Bass Astral x Igo, Sound Traveler.

Debata Burn Residency: Jesteś nieodkrytym talentem DJ'skim?

BURN RESIDENCY to międzynarodowy, anglojęzyczny program dla tych, co czują zajawkę mixowania. Przyjdź i dowiedz się więcej co zrobić, aby dołączyć do nas i powalczyć o kontrakt wart 100K euro! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Goście: SIMON MATTSON aka RAIDHO, PHIL JENSKY, James Sutcliffe (Monster Energy Director of Music EMEA), Sincz (Smolna, Steyoyoke)

Stand-up na Rynku

Wystąpią: Darek Gadowski, Cezary Jurkiewicz, Piotrek Szumowski, Bartek Walos, Bartosz Zalewski

Debata Czwórki: „QUO VADIS TECHNO”

Czym jest muzyka techno? Jakie są jej definicje? Jaki jest stan sceny techno w Polsce, a jaki na świecie? Jakie są perspektywy rozwoju tego gatunku? Czy muzyka techno może być już zaliczana do mainstreamu? Debata będzie transmitowana na antenie radia.

WARSZTATY

Elektronika do-it-yourself: zrób swój mikrofon

Zrób swój mikrofon, to warsztaty z konstruowania mikrofonów kontaktowych, które wykorzystywane są w technice nagłośnieniowej i nagraniowej. Część warsztatów będzie praktyczna - uczestnicy będą mogli stworzyć własny mikrofon kontaktowy.

Ciało muzyczne: poruszaj się świadomie

Jak myślisz, jak i "czym" czujesz muzykę? Czy pamiętasz o tym, że za to, czy coś ci się podoba czy nie, może odpowiadać również twoje ciało i jego wibracje?

Ćwiczenia z dobrego życia: własny rozwój

Będziecie mogli porozmawiać o tym, jak wpływa na nas brak bodźców i jakie są fizjologiczne linki między kreatywnością a przerwą w działaniu. Wspólnie z prowadzącymi poszukacie pomysłów na to, jak dbać o równowagę pomiędzy stanem pracy i odpoczynku.

Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego: masaż muzyczny

Odwołując się do tradycji szamanów i cyrulików odnajdujemy głębokie związki między medycyną a muzyką, uzdrawianiem przez słuchanie. Nasze działanie jest różne od podejścia muzykoterapeutów, ale nie zamykamy się na wiedzę i inspiracje płynące z tej dziedziny. Jako szarlatani jesteśmy rozgrzeszeni i wolni, jako ludzie o dobrych sercach mamy jak najlepsze intencje. Zgodnie z nauką prof. Ripplemarka gramy i uzdrawiamy- zarówno innych jak i siebie - mówią o projekcie jego autorzy, Patryk Zakrocki i Jacek Mazurkiewicz.

KINO

Seanse filmowe podczas, których zasmakujecie doskonałego kina niezależnego, które opowiada o wolności, przekraczaniu granic i poszukiwaniu spełnienia. 

 

Szczegółowy program znajdziecie na stronie www.audioriver.pl

Do zobaczenia w Płocku!

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj