Reklama
placeholder
News

Baby Lasagna z Chorwacji to 'nowy Käärijä'? Jego Rim Tim Tagi Dim już jest hitem

Baby Lasagna z Chorwacji to 'nowy Käärijä'? Jego Rim Tim Tagi Dim już jest hitem

fot. YouTube: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Baby Lasagna, a właściwie Marko Purišić, to 29-letni chorwacki gitarzysta, producent muzyczny i piosenkarz. W 2024 roku reprezentuje Chorwację na Eurowizji, choć już raz próbował swoich sił w preselekcjach do konkursu. W 2019 roku z zespołem Manntry w chorwackich eliminacjach zajęli czwarte miejsce. W przypadku piosenki Rim Tim Tagi Dim sytuacja ma się zupełnie inaczej - Chorwat jest typowany do zajęcia wysokiego miejsca, a nawet do wygranej.

Po publikacji w sieci eurowizyjnej piosenki Chorwacji nie brakowało komentarzy dotyczacych podobieństwa zarówno utworu, jak i stylizacji artysty do ubiegłorocznego reprezentanta Finlandii. Przypomnijmy, że Käärijä z hitem Cha Cha Cha co prawda wygrał w głosowaniu widzów, ale ostatecznie uplasował się na 2. miejscu Eurowizji 2023. Do dziś pojawiają się głosy, że to on, a nie Loreen, powinien zwyciężyć, a jego kariera nabrała niesamowitego tempa. Do Kaariji również dotarły porównania do reprezentanta Chorwacji i postanowił to skomentować.

Joost zagra w Polsce! Europapa zabrzmi na żywo w naszym kraju >>

Baby Lasagna i Rim Tim Tagi Dim - Käärijä skomentował występ 

Pod filmikiem na TikToku porównującym oba utwory wypowiedział się sam Käärijä:

To ten sam klimat, ale to nie to samo. Uwielbiam tę szaloną chorwacką piosenkę.

Ten komentarz Kääriji Baby Lasagna zamieścił w swojej relacji na Instagramie uznając tę wzmiankę za zaszczyt. My tu widzimy potencjał na epicki duet!

Europapa stała się hitem przed Eurowizją. O czym jest piosenka? >>

Warto dodać, że bufiaste rękawy są unowocześnionym, tradycyjnym strojem ludowym, przeprojektowanymi rękawami klasycznej męskiej koszuli z Istrii, półwyspu w Chorwacji. Jeśli mowa natomiast o kolorach, to i Käärijä, i Baby Lasagna, inspirują się zespołem Rammstein, który łączył metalową muzykę z intensywnymi kolorami już wiele lat wcześniej.

Porównanie piosenek reprezentantów Chorwacji i Finlandii znajdziecie poniżej:

@eurofandom #ESC2024 #Finland 🇫🇮 @Käärijä #CHACHACHA #ESC2023 #Croatia 🇭🇷 @The Baby Lasagna Official #RIMTIMTAGIDIM #Eurovision #Eurovision2024 #Eurovision2023 #Malmö #fypシ #fpyシ #Foryou #Parati #Humor #eurodrama ♬ Cha Cha Cha - Käärijä

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama