News

BALENCIAGA dla Ukrainy. Dosadny przekaz?

BALENCIAGA dla Ukrainy. Dosadny przekaz?

fot. Wikimedia Commons/Gunguti Hanchtrag Lauim

Balenciaga wspiera Ukrainę. To jedna z pierwszych reakcji marek luksusowych na to, co dzieje się w kraju, którego prezydentem jest Wołodymyr Zełenski.

Rosja: te marki bojkotują kraj Putina. H&M, Ikea, Facebook – kto jeszcze? Lista jest imponująca >> 

Balenciaga zabrała głos ws. Ukrainy

Na znak solidarności z profilu na Instagramie @balenciaga, który obserwuje blisko 13 milionów osób, zniknęły wszystkie posty. Teraz jest tam tylko jedno zdjęcie – flagi Ukrainy.

Dom mody poinformował, że przekazuje darowiznę na rzecz Światowego Programu Żywnościowego. Organizacja niesie pomoc humanitarną dla ukraińskich uchodźców.

Dodatkowo  Balenciaga będzie wykorzystywać swoje platformy do przekazywania wiadomości o sytuacji w Ukrainie. Balenciaga zachęca do pomocy i odsyła na stronę Internetową Światowego Programu Żywnościowego.

Opowiadamy się za pokojem – możemy przeczytać na początku komunikatu Balenciagi.

Rosja bez koncertów? Oni już odwołali swoje występy >>

Mówi się, że wpływ na tak wyraźny głos marki w sprawie wojny w Ukrainie mają gruzińskie korzenie dyrektora kreatywnego Balenciagi, Demna Gvasalia. Jako 12-latek musiał uciekać ze swojego rodzinnego miasta w skutek wojny domowej pomiędzy Gruzją a Osetiią Południową. Osetia Południowa była wspierana przez Rosję.  

W 2008 roku kraj projektanta został dotknięty 5-dniową wojną między Gruzją a republiką Osetti Południowej i Abchazji. Konflikt był wspierany przez wojska rosyjskie.

Ukraina: jak mogę pomóc? >>

Symbolicznie na atak Rosji na Ukrainę zareagował Giorgio Armani, rezygnując z muzyki w czasie pokazu kolekcji.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.