News

BeReal: co to? Aplikacja podbija internet

BeReal: co to? Aplikacja podbija internet

Fot. Pixabay.com

BeReal to konkurencja dla Instagrama? Jak działa portal społecznościowy, który ma być najbardziej autentyczny ze wszystkich?

Bankiet u sanah – koncerty [DATY, MIASTA, BILETY] >>

Platforma BeReal zostało założone w 2020 roku przez Alexisa Barreyata. Na początku była dostępna tylko we Francji, ale z czasem zdobyła światowy zasięg. Szczególnie miała spodobać się studentom w Stanach Zjednoczonych. Jak możemy przeczytać na łamach magazynu Vogue, BeReal w pewnym momencie wyprzedziło TikToka w zestawieniu najchętniej pobieranych aplikacji w USA.

Według danych dostępnych na platformach z aplikacjami, BeReal pobrały już miliony użytkowników, a oceny przekraczają 4. Jak działa BeReal?

BeReal – jak działa i o co chodzi? 

BeReal to najprostsza aplikacja do udostępniania zdjęć, która pozwala raz dziennie dzielić się swoim prawdziwym życiem z przyjaciółmi. Codziennie o innej porze każdy robi zdjęcie w ciągu dwóch minut – można przeczytać w opisie aplikacji.

Wrak Titanica zniknie? Jest ZJADANY >>

W BeReal chodzi przede wszystkim o spontaniczność i dodawanie zdjęć bez filtrów, wystudiowanych kadrów czy przemyślanych póz.

Raz dziennie użytkownik dostaje powiadomienie o treści: „Time to BeReal.” i ma dwie minuty, żeby uwiecznić to, co robi. Po upływie wyznaczonego czasu kamera ma sfotografować to, co akurat widzi dana osoba. Zdjęcie zostaje udostępnione znajomym lub, jeśli wyrazimy na to zgodę, wszystkim użytkownikom BeReal. Posty innych można zobaczyć dopiero po opublikowaniu własnego. Wszystkie zostają skasowane po 24 godzinach i wyzwanie zaczyna się od początku.

Przy korzystaniu z BeReal trzeba uważać, żeby nie pokazać zbyt wiele – np. prywatnych wiadomości czy wizerunku kogoś bez jego zgody.

Dawid Podsiadło z piosenką do… serialu anime. Oto Let You Down >>

Żeby założyć konto w BeReal należy podać imię nazwisko, wiek i numer telefonu, stworzyć nazwę użytkownika oraz hasło. Aplikacja jest przeznaczona dla osób, które ukończyły 13 lat.

O aplikacji BeReal w Polsce mówi się od jakiegoś czasu. Ostatnio o swoim BeRealu na Instagramie wspomnieli Kaja Jabłońska i Tribbs.

Macie swój BeReal? 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.