News

Biologiczna Bzdura Roku wybrana. Kto wygrał w niechlubnym rankingu?

Biologiczna Bzdura Roku wybrana. Kto wygrał w niechlubnym rankingu?

Fot. Pixabay.com

Biologiczna Bzdura Roku wybrana. Kto wygrał w niechlubnym rankingu? Zobaczcie czyje wypowiedzi znalazły się w zestawieniu. 

Facebook bez 'lubię to'. Platforma wprowadza zmiany >>  

10 stycznia 2021 roku zakończyło się głosowanie na Biologiczną Bzdurę Roku 2020. Ranking najbardziej absurdalnych stwierdzeń z zakresu biologii, chemii, medycyny, dietetyki i psychologii jest przygotowywany od 2016 roku przez twórcę bloga To Tylko Teoria.

Celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na powszechne poglądy pseudonaukowe oraz na problem wygłaszania ich przez znane osoby i organizacje, a także edukacja w zakresie nauk przyrodniczych tłumaczy Łukasz Sakowski.

Biologiczna Bzdura Roku 2020 – wyniki

W 2020 roku w plebiscycie oddano łącznie 13169 głosów. Pierwsze miejsce zajęła Kaja Godek. Aktywistka pro-life została „nagrodzona” za stwierdzenie, że „nie ma czegoś takiego jak orientacja [seksualna]”. Słowa padły w programie Debata Dnia na antenie Polsat News w listopadzie ubiegłego roku.

(…) W rzeczywistości istnieje orientacja heteroseksualna (ukierunkowanie na płeć przeciwną), homoseksualna (na osoby tej samej płci) oraz występowanie obu jednocześnie, czyli orientacja biseksualna (…) – wyjaśnia twórca plebiscytu.

Siłownie otwarte dopiero wiosną 2021? Branża zapowiada pozwy >> 

Drugie miejsce w Biologicznej Bzdurze Roku zajęła  Joanna Scheuring-Wielgus („W momencie kiedy płodowi zaczyna bić serce, możemy mówić o życiu”), a trzecie – Edyta Górniak (za wypowiedź, że maseczki blokują wymianę tlenu i dwutlenku węgla). Na liście pojawiły się też Magda Gessler, Viola Kołakowska i Anna Lewandowska.

Biologiczna Bzdura Roku 2020 – Kaja Godek komentuje wygraną

Kaja Godek skomentowała zwycięstwo w plebiscycie na Facebooku.

No i brawo! Jest wygrana! Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób zwróci uwagę na to, jak nachalnie promuje się oczywisty bzdet, jakim jest rzekoma „orientacja”. Swoją drogą, skoro już mowa o biologii - nie ma żadnej cząstki biologicznej, która by za tę „orientację” odpowiadała. Żadnego genu, chromosomu - nic! Biologia jest jasna: jesteś kobietą albo mężczyzną. A Twoje preferencje mogą być normalne (pociąg wobec płci przeciwnej) albo stanowić odstępstwo od normy (pociąg wszelki inny niż wobec płci przeciwnej). (...) – napisała. 

Pełne wyniki Biologicznej Bzdury Roku 2020 znajdziecie na tej stronie.

 

No i brawo! Jest wygrana! Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób...

Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Poniedziałek, 11 stycznia 2021
Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.