Z Facebooka zniknie opcja „lubię to”. Platforma wprowadza ważne zmiany. To może być prawdziwa rewolucja w serwisie Marka Zuckerberga.
WOŚP 2021: aukcje gwiazd. Co można wylicytować? >>
Facebook został uruchomiony w 2004 roku. Portal społecznościowy wciąż jest jednym z najpopularniejszych na świecie.
Znakiem rozpoznawczym serwisu jest m.in. możliwość dodawania reakcji do postów, w tym kultowej już "lubię to".
Facebook usuwa "lubię to" z części Facebooka
Facebook wciąż udoskonala swoje działanie. Twórcy serwisu wprowadzają zmiany m.in. na fanpage’ach, które działają na platformie i usunęli licznik polubień na stronach niektórych firm, organizacji i osób publicznych. W ciągu kilku miesięcy zmiany mają być wprowadzone na wszystkich stronach stworzonych w serwisie.
Udoskonalenia mają ułatwiać „budowanie społeczności, a także osiągnięcie swoich celów biznesowych”.
Usuwamy polubienia i skupiamy się na obserwujących, aby uprościć sposób korzystania z ulubionych stron. W przeciwieństwie do liczby polubień wskaźnik obserwatorów stron dotyczy użytkowników, które otrzymują najnowsze posty umieszczane na fanpage'u. To pomoże osobom publicznym lepiej określić ich bazę fanów – cytuje komunikat Facebooka TVN24.
Polski aktor zamieszkał z dziewczyną w półciężarówce. Znacie go z Klanu >>
To nie wszystkie zmiany. Portal społecznościowy przeprojektował też wygląd stron, żeby były bardziej czytelne i działały sprawniej. Użytkownicy mają łatwiej przeglądać opisy, posty i inne istotne informacje dostępne na fanpage’ach.
Dodaliśmy nowe funkcje zarządzania stronami - takie jak możliwość przyznawania uprawnień administratora do określonych zadań. Można przyznawać różne poziomy dostępu do zarządzania określonymi zadaniami, w tym reklamami, treścią oraz aktywnością i komunikacją ze społecznością - informuje Facebook.
Dodatkowo komentarze pod postami są wyświetlane na górze i dzięki temu lepiej widoczne. Obserwowanie wybranej strony jest możliwe bezpośrednio z poziomu komentarzy i postów.
Facebook wprowadza też sekcję Q&A, „aby wspomagać bogatsze konwersacje z wieloma interakcjami”. Zwiększa też widoczność „odznaki autentyczności”, która pozwala sprawdzić czy wpisy są publikowane z oficjalnego profilu danej organizacji czy osoby publicznej.