News

Bon Turystyczny już działa. Za jego sprzedaż grozi surowa kara

Bon Turystyczny już działa. Za jego sprzedaż grozi surowa kara

Fot. Pixabay.com

Bon Turystyczny już działa. Bardzo szybko pojawiły się oferty jego sprzedaży. Za takie transakcje grozi surowa kara.

Od 1 sierpnia 2020 roku dostępny jest Bon Turystyczny. Świadczenie, którego wysokość wynosi 500 złotych i przypada na każde dziecko do 18. roku życia, nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Jednak w internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. 

Koronawirus: kontrole w sklepach i rejestracja wesel. „Zaczynamy w tym tygodniu” >>

Bon Turystyczny: kara za sprzedaż

Chociaż Bon Turystyczny funkcjonuje zaledwie od kilku dni, to już pojawiły się w sieci oferty sprzedaży świadczeń. W ten sposób nieuczciwe osoby próbują wyłudzić pieniądze.

Czy sprzedaż Bonu Turystycznego jest dozwolona? Nie, sprzedaż świadczeń Bonu Turystycznego jest nielegalna. Ponadto należy uważać na nieuczciwych handlowców, którzy mogą ogłaszać się z możliwością zapłatą Bonem w ich lokalu, ale tak naprawdę nie są do tego uprawnieni.

Takie działania są niezgodne z prawem. Ustawodawca na etapie prac legislacyjnych rozpoznał taki proceder i przewidział za niego karę grzywny - nawet do jednego miliona złotych, karę ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3. […] Przykładowo, przedsiębiorca nieturystyczny, np. salon urody, nie może ogłaszać możliwości zapłaty za usługi w salonie środkami znajdującymi się na bonie ani w żaden inny sposób odnosić się do jego funkcjonowania  - powiedział Adam Ziębicki, prawnik w kancelarii Chałas i Wspólnicy, cytowany przez portal forsal.pl.

Praca zdalna? Nowe zasady dla pracujących w systemie home office >>

Przypominamy, że Bon Turystyczny, który jest dostępny od 1 sierpnia 2020 roku, można aktywować na platformie PUE ZUS. Świadczenie jest ważne do 31 marca 2022 roku. Na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej dostępna jest oficjalna lista zarejestrowanych podmiotów realizujących Bon Turystyczny. 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.