News

BrzydUla 2: dlaczego Jacek Braciak nie wrócił do serialu? Mocne słowa

BrzydUla 2: dlaczego Jacek Braciak nie wrócił do serialu? Mocne słowa

fot. instagram.com/brzydula_fani

Dlaczego Jacek Braciak nie wróci do serialu BrzydUla 2? Aktor skomentował sytuację mocnymi słowami.

Na początku października, po ponad 10 latach przerwy, miała premierę kontynuacja serialu BrzydUla. W tytułowej roli ponownie pojawiła się Julia Kamińska, a u jej boku możemy zobaczyć także Filipa Bobka i Małgorzatę Sochę. Jednak widzowie nie zobaczyli ponownie Jacka Braciaka, który wcielał się w lubianą rolę projektanta Pshemko.

Gambit Królowej: będzie drugi sezon? Anya Taylor-Joy komentuje >>

Jacek Braciak o powrocie do serialu BrzydUla 2

Choć serial Brzydula 2 już od kilku miesięcy gości na ekranach telewizorów, to nadal nie było wiadomo, dlaczego na plan nie wrócił Jacek Braciak. W wydanej niedawno książce Zawód Aktor autorstwa Jacka Wakara możemy znaleźć odpowiedź. Tę kwestię wyjaśnił sam Jacek Braciak.

(…) one są wszystkie takie same, pomijając już obsadę, takie glamour, okrągłe. Mam wrażenie, że scenariusze, dialogi są pisane jak w epoce Adama Bahdaja, a autor ma trzydzieści lat. Facet w moim wieku na przykład mówi: „Gdybym wiedział, to bym się z nią nie chajtał”. Na litość boską, kto tak mówi? Albo tak: „Masz jakieś alko?”. Ręce opadają. Same kalki, figury, sztance. Tam nie ma ludzi, nie ma życia – możemy przeczytać w rozmowie z aktorem.

Jacek Braciak zauważył, że tego typu seriale są tworzone za pomocą tych samych schematów i poszczególne produkcje trudno jest odróżnić od siebie.

Widzę role, sposób opowiadania, reżyserię nie do odróżnienia. Tam pracują różni reżyserzy, ale jeśli ogląda się te seriale jeden po drugim, wyglądają, jakby robiła je jedna osoba. (…) Wiecznie te damy w swetrach z za długimi rękawami patrzą na Warszawę nocą… – powiedział.

Listy do M 4: co z premierą w 2020 roku? >>

Zgadzacie się z Jackiem Braciakiem?

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.