News

Burza słoneczna nadciąga! Może mieć poważne konsekwencje

Burza słoneczna nadciąga! Może mieć poważne konsekwencje

Fot. Pixabay.com

Burza słoneczna nadciąga! To zjawisko może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Kiedy będziemy mogli je zaobserwować?

Księżyc i Wenus obok siebie. Kiedy oglądać to zjawisko? >> 

Burza słoneczna - data, skutki, co to jest? 

Naukowcy z NASA ostrzegają, że 31 lipca lub 1 sierpnia 2019 roku w Ziemię uderzy burza słoneczna. Zjawisko jest nazywane też burzą magnetyczną (geomagnetyczną), ze względu na to, że gwałtownie zmienia pole magnetyczne naszej planety. W wyniku burzy słonecznej ogromne obłoki plazmy oddzielają się od gwiazdy.

Istnieje bielizna dla mężczyzn, która… chłodzi jądra! >> 

Źródła podają, że na skutek burzy słonecznej, 31 lipca lub 1 sierpnia, na niebie mogą być widoczne gołym okiem niebieskie światła, które przypominają zorzę polarną. Być może zjawisko będzie można dostrzec również w Polsce, chociaż zorze najlepiej widoczne są na biegunach Ziemi.

Burza słoneczna może mieć też poważny wpływ na ludzi. 31 lipca lub 1 sierpnia 2019 roku możemy czuć się gorzej niż zwykle, a nawet spodziewać się utraty zasięgu w urządzeniach elektrycznych i awarii prądu.

Chwalisz się pupilem na Facebooku? Jesteś łatwym celem dla hakera >> 

Mówi się, że do tej pory najmocniejsza burza słoneczna wydarzyła się w 1859 roku. W  jej wyniku łączność telegraficzna została utracona, o czym informowano nawet w prasie. Zjawisko obserwowano również w  1921 i 1960 roku, kiedy to odbiór sygnałów radiowych został zakłócony.  W 1989 roku z kolei na skutek burzy słonecznej zabrakło prądu w kanadyjskiej prowincji Quebec. Wówczas odciętych od świata zostało ponad 6 milionów ludzi.

Myślicie, że burza słoneczna naprawdę w nas uderzy? 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.