News

Nastolatek patronem internetu? „Boży influencer” błogosławiony

Nastolatek patronem internetu? „Boży influencer” błogosławiony

fot. pixabay.com

Nastolatek został patronem internetu? Nazywa się go „bożym influencerem” i niedawno został beatyfikowany.

Od wielu lat patronem internetu jest święty Izydor z Sevilli. Niedługo może się okazać, że nie będzie on jednym opiekunem interentu. Młodsze pokolenie prawdopodobnie zyskało nowego orędownika i jest nim niedawno betyfikowany Carlo Acutis.

Jan Paweł II 'pojawił się' w Wadowicach. Ludzie zaczęli klękać >>

Carlo Acutis: nastoletni patron internetu?

Carlo Acutis urodził się w 1991 roku w Londynie w Anglii. Jednak większość swojego życia spędził w Mediolanie, w którym mieszkał ze swoją rodziną i pochodzącą z Polski nianią. 

Chłopiec cechował się dużą pobocznością i codziennie przystępował do komunii. Jedną z jego największych pasji był internet i oferowane przez sieć możliwości. To właśnie za pośrednictwem internetu postanowił szerzyć swoją wiarę i pomóc ją rozwijać u innych. Stworzył nawet stronę internetową, w której skatalogował cuda echarystyczne. Jednym ze zdań, które powtarzał było „eucharystia to moja autostrada do nieba”. 

Oprócz tego chłopiec słynął ze swojej pomocy, którą niósł osobom biednym i bezdomnym. 

Niestety, ale gdy Carlo Acutis miał 15 lat, została zdiagnozowana u niego ostra postać białaczki. Według doniesień włoskich mediów podczas trwania choroby powtarzał, że swoje cierpienie ofiarowuje za Kościół oraz papieża. Chłopak zmarł 12 października 2006 roku. Jego wolą było to, żeby zostać pochowanym na cmentarzu w Asyżu – mieście świętego Franciszka. 

Beatyfikacja Carlo Acutisa odbyła się 10 października 2020 roku w Asyżu. Podaje się, że we mszy mogło uczestniczyć nawet trzy tysiące osób. O bezpieczeństwo zadbało miasto, które ustawiło telebimy w pięciu różnych miejscach. 

Co ciekawe, na okoliczność nabożeństwa została wystawiona otwarta trumna z ciałem Carlo Acutisa. Jego zwłoki zostały poddane specjalnym technikom konserwacyjnym. Dzięki temu twarz i ciało chłopaka są bardzo dobrze zachowane.

WOŚP 2021 – data, miejsce, hasło i cel finału już znane! >>

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia chłopca i kilka ujęć z nabożeństwa.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.