News

Ukradła tajemnicę Coca-Coli. Spędzi 14 lat w więzieniu, musi zapłacić ogromne odszkodowanie

Ukradła tajemnicę Coca-Coli. Spędzi 14 lat w więzieniu, musi zapłacić ogromne odszkodowanie

fot. pexels.com

59-letnia chemiczka Xiaorong „Shannon” You wykradła pilnie strzeżoną tajemnicę dotyczącą Coca-Coli. Skradzioną technologię chciała wykorzystać do założenia własnej firmy. Jej plan jednak się nie powiódł – zamiast tego spędzi 14 lat w więzieniu i będzie musiała zapłacić korporacji bardzo duże odszkodowanie. Ile?

McDonald's na dobre wycofuje się z Rosji. Sprzedaje swoje lokale >>

Coca-Cola – chemiczka wykradła tajemnice koncernu

59-letnia Xiaorong „Shannon” You wykradła Coca-Coli tajemnice dotyczące powłok stosowanych na ich puszkach na napoje. Jak informuje portal justice.gov, chemiczka miała zdobyć wiedzę na użytek własny w czasie, gdy była zatrudniona przez firmę w latach 2012-2017. Chodziło w szczególności o recepturę puszek bez szkodliwego dla zdrowia bisfenolu. Opracowanie tej technologii kosztowało Coca-Colę około 120 milionów dolarów. Z pomocą skradzionej receptury You chciała otworzyć własną firmę, która miała zająć się produkcją aluminiowych opakowań. 

Za kradzież tajemnic handlowych kobieta została skazana na 14 lat więzienia i będzie musiała zapłacić koncernowi 200 tysięcy dolarów odszkodowania. 

Jak poinformował portal foxbusiness.com, prokurator, Kenneth A. Polite powiedział:

Przestępstwa takie jak oskarżonego zagrażają zarówno firmom będącym ofiarami, jak i bezpieczeństwu ekonomicznemu całego narodu. Ta sprawa powinna być ostrzeżeniem dla osób, którym powierzono cenne tajemnice handlowe: jeśli złamiesz prawo, zostaniesz ukarany.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.