Reklama
placeholder
News

Dawid Kwiatkowski i Bedoes 2115 łączą siły. Posłuchajcie utworu Lustro

Dawid Kwiatkowski i Bedoes 2115 łączą siły. Posłuchajcie utworu Lustro

fot. instagram.com/bedoes2115/ fot. YouTube/2115 GANG/

Reklama
Reklama
placeholder

Dawid Kwiatkowski i Bedoes 2115 zdecydowali się na współpracę przy wspólnym singlu o tytule Lustro. Najnowsze dzieło artystów znajduje się na wszelkich platformach streamingowych od 18 sierpnia 2023 roku. O czym jest utwór?

Taco Hemingway powraca z nowymi piosenkami. Klip do jednej z nich stworzyła Iga Lis >>

Dawid Kwiatkowski i Bedoes 2115  - wspólny singiel Lustro

Twórczość Dawida Kwiatkowskiego i Bedoesa 2115 to tak naprawdę dwa różne światy. Współpracując przy wspólnym utworze, muzycy musieli zgłębić wzajemnie wiedzę o sobie i swojej twórczości, aby się do siebie zbliżyć. Dla obu z nich była to świetna, a nawet edukująca przygoda. Jak ujął to Bedoes 2115: "eksperymentowanie w muzyce jest niezbędne dla jej rozwoju". 

Tekst piosenki Lustro oraz stworzony do niej teledysk obrazują, jak ludzie mogą postrzegać innych oraz siebie samych. Piosenka powstała w ramach 3. edycji projektu Mastercard Music, który ma na celu łączyć artystów tworzących w różnych stylach muzycznych. 

Dawid Kwiatkowski i Bedoes 2115 zagrają wspólny koncert 25 września 2023 roku o godzinie 19:00 w MOXO w Fabryce Norblina w Warszawie. Artyści zaprezentują własne utwory oraz wspólnie nagrany kawałek Lustro.

Fala omdleń na koncercie Bedoesa. Wezwano dodatkowe służby >>

Dawid Kwiatkowski i Bedoes 2115  - współpraca przy singlu

Obaj artyści przyznali, że praca przy najnowszym singlu Lustro była dla nich odświeżającym perspektywę doświadczeniem. Jak dokładnie wspominają swoją współpracę? 

Dawid Kwiatkowski o współpracy przy singlu Lustro:

Inspiracją dla mnie podczas tworzenia utworu dla Mastercard Music był świat Borysa, dotąd mi nieznany. Jesteśmy jak dwa przeciwległe bieguny, a jego artystyczny świat tak bardzo różni się od mojego, że pisząc ten utwór kilka razy musiałem wyjść ze swojej strefy komfortu. Żeby napisać swoją zwrotkę, zdecydowałem się prześledzić życie Borysa. Chwilami czułem się, jak jego stalker. Przeglądałem jego zdjęcia, zdjęcia jego znajomych, czytałem wywiady, próbowałem jak najbardziej się do niego zbliżyć. Nigdy wcześniej tak nie pisałem. To niesamowite doświadczenie. 

Co sądzi Bedoes 2115 o singlu i współpracy z Kwiatkowskim?

Moją inspiracją jeśli chodzi o koncepcję na utwór był motyw z „zamianą ciałami” znany z filmu Freaky Friday i kawałka Lil Dicky & Chris Brown o tym samym tytule, ale chciałem zrobić to z morałem i o ile zwrotki są z dystansem to chciałem, żeby refren nakłaniał do przemyśleń. Współpraca z Dawidem była świetnym doświadczeniem. Ja uwielbiam wychodzić ze swojej strefy komfortu jeśli chodzi o tworzenie - potrafię stworzyć wspaniałe rzeczy z każdym. Nie mam ograniczeń, a takie współprace zawsze wzbogacają o doświadczenia.

Pierwszy koncert Lizzo po upublicznieniu pozwu został odwołany >>

Dawid Kwiatkowski & Bedoes 2115 - Lustro

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama