News

Diego Maradona: 7 osób oskarżonych o morderstwo legendarnego piłkarza i trenera

Diego Maradona: 7 osób oskarżonych o morderstwo legendarnego piłkarza i trenera

Fot. Wikimedia Commons/Doha Stadium Plus Qatar

Siedem osób zostało oskarżonych o morderstwo Diego Maradony. Grozi im do 25 lat więzienia. Przypomnijmy, że legendarny piłkarz i trener zmarł 25 listopada 2020 roku.

Diego Maradona – przyczyna śmierci

Jako przyczynę śmierci legendy futbolu podawano atak serca. Wciąż pojawiają się nowe informacje.

Diego Maradona został zamordowany?! Szokujące słowa pełnomocnika >> 

Jakiś czas temu mówiło się m.in. o dochodzeniu, które wykazało nieprawidłowości w leczeniu 60-latka. Do jego śmierci bezpośrednio miały przyczynić się źle dobrane leki.

Pod koniec lutego 2021 roku prawnik syna Diego Maradony miał stwierdzić w argentyńskiej telewizji, że piłkarz został zamordowany.

Śmierć Diego Maradony – siedem osób z oskarżeniami

Wprost Sport donosi, powołując się na ustalenia agencji AFP, że siedem osób zostało oskarżonych o morderstwo z premedytacją „El Diego” i objętych formalnym śledztwem. Mówi się, że oskarżenie jest  oparte na wynikach eksperckich badań, prowadzonych tuż po śmierci sportowca. 

Specjaliści mieli ustalić, że słynny zawodnik nie otrzymał odpowiedniej pomocy medycznej i „był pozostawiony ‘sam sobie’ na przedłużony stan agonalny przed swoją śmiercią”.

Nie żyje 29-letnia gwiazda Eurowizji. Co się stało? >> 

Oskarżeni o morderstwo Diego Maradony są m.in. neurochirurg Leopold Luque, psychiatra Agustina Cosachov i psycholog Carlos Diaz. Jeśli wina zostanie udowodniona, siedmiu osobom grozi 8-25 lat więzienia. Wprost Sport informuje, że wszyscy mają zakaz opuszczania kraju. Na pytania śledczych mają odpowiadać między  31 maja a 14 czerwca.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.