News

Czy dom modułowy do 100 m2 to dobry pomysł? Sprawdzamy koszt, czas i projekty

Czy dom modułowy do 100 m2 to dobry pomysł? Sprawdzamy koszt, czas i projekty

fot. materiały prasowe

Jaki dom modułowy 100 m2 wybrać? Jaki projekt całorocznego domu modułowego będzie najlepszy? Czy warto inwestować w dom modułowy? Jeśli zadajecie sobie takie pytania – przychodzimy z pomocą, które mogą ułatwić podjęcie właściwej decyzji.

Co to jest dom modułowy?

Dom modułowy to budynek, który wykonuje się z tzw. prefabrykatów, czyli gotowych elementów budowlanych. Ściany oraz elementy konstrukcyjne są transportowane jako części przeznaczone do gotowego montażu. Taka forma budownictwa jest nie tylko szybka, lecz także znacznie ogranicza koszty.

Firmy, które zajmują się tworzeniem domów modułowych o 100 m2, realizują poszczególne elementy z takich materiałów, jak: drewno, stal, aluminium czy tworzywa sztuczne. Cena wybudowania nowej nieruchomości różnią się w zależności od tego, jaki materiał wybierzesz.

Dom modułowy 100 m2 „pod klucz” to świetna opcja dla każdego, kto ceni sobie funkcjonalność, niskie koszty budowy oraz możliwie jak najkrótszy czas realizacji inwestycji.

Dom modułowy – pozwolenie na budowę

Dom modułowy parterowy, który liczy 100 m2 można wybudować w Polsce, ale tylko po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia budowlanego. Budynki poniżej 70 m2 można postawić bez pozwolenia na budowę, należy tylko zgłosić chęć wybudowania takiego domu wraz z projektem w urzędzie.

Dom modułowy 100 m2 – projekt

Gdzie szukać projektów domu o powierzchni do 100 m2? Inspiracje na dom modułowy całoroczny o powierzchni 100 m2 znajdziesz w internecie na stronach biur projektowych. Profesjonaliści, którzy zajmują się tym tematem na co dzień, dopasują warianty projektu do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Możesz zdecydować się na projekty budowlane obejmujące jedną lub dwie kondygnacje. Jeśli postawisz na niewielki dom modułowy bez pozwolenia, możesz rozszerzyć jego powierzchnię użytkową do 100 m2, jednak ta nie będzie uznawana jako użytkowa.

Dom modułowy – budowa. Jak długo trwa? 

Budowa domu modułowego o 100 m2 lub mniejszego bez pozwolenia jest prosta. Wystarczy mieć działkę budowlaną, postawić na niej fundamenty oraz dopełnić formalności urzędowych.

Po zatrudnieniu ekipy budowlanej i zamówieniu poszczególnych elementów konstrukcyjnych do montażu, stumetrowy dom modułowy powstanie nawet w kilkanaście tygodni. Wszystko zależy od dostępności elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych.

Dom modułowy 100 m2 – czy warto?

Biorąc pod uwagę koszty oraz łatwość budowy, na pewno dom modułowy do 100 m2 to dobra inwestycja. 

Dom modułowy 100 m2 – ile kosztuje w Polsce? 

Dom modułowy do 100 m2 to niewielki wydatek w porównaniu do nieruchomości wybudowanej w tradycyjny sposób. Cena projektu budowlanego to od około tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od stopnia jego skomplikowania.

Koszt zakupu poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu modułowego jest dość niski. Doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego to wydatek około 200-250 tysięcy złotych.

Przy założeniu wysokiego standardu, cena wykończenia domu modułowego do 100 m2 „pod klucz” to około 350 tysięcy złotych.

Artykuł sponsorowany.

 

fot. extradom.pl 

fot. extradom.pl 

fot. extradom.pl 

fot. extradom.pl 

fot.extradom.pl 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.