News

Dzień Dziewczyny – czy jest taki dzień? Kiedy wypada?

Dzień Dziewczyny – czy jest taki dzień? Kiedy wypada?

Fot. Pixabay.com

Dzień Chłopaka jest 30 września, Dzień Mężczyzny obchodzimy 10 marca, a Dzień Kobiet – 8 marca. A czy jest Dzień Dziewczyny?

Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią? >> 

Tak! Dzień Dziewczyny też ma swoje miejsce w kalendarzu. Kiedy wypada Dzień Dziewczyny i co to za święto?

Dzień Dziewczyny – data. Co to za dzień?

Dzień Dziewczyny jest 11 października. Dzień Dziewczyny w 2022 roku wypada we wtorek. Jest nazywany też Dniem Dziewcząt i Dniem Dziewczynek lub Świętem Dziewczynek.

Międzynarodowy Dzień Dziewczyny został ustanowiony nie tak dawno, bo w 2011 roku, przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Za wydarzenia związane z tym dniem mają odpowiadać Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych, UNICEF oraz ONZ Kobiety.

BeReal: co to? Aplikacja podbija internet >>

Dzień Dziewczyny to święto, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu wyzwań, przed jakimi stoją dziewczyny z całego świata. To m.in. brak dostępu do edukacji, wydawanie za mąż niepełnoletnich dziewcząt czy doświadczenia przemocy.

Pierwszy Międzynarodowy Dzień Dziewczyny odbył się pod hasłem: Moje Życie, Moje Prawo, Koniec Dziecięcych Małżeństw. Inne hasła to m.in.: Innowacje w edukacji dziewcząt, Mój głos, nasza równa przyszłość i Moc dorastającej dziewczyny: Wizja na rok 2030.

Dzień Dziewczyny – obchody. Jak świętować?

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczyny przygotowywane są kampanie społeczne, konferencje, eventy.

Jednak Dzień Dziewczyny można też uczcić inaczej – to idealny moment, żeby przygotować dla swojej siostry, przyjaciółki czy koleżanki symboliczną niespodziankę, sprawić drobny upominek lub złożyć życzenia, spędzić z nią czas i okazać wsparcie.

Będziecie świętować?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.