News

Ekipa: sześcioro członków wypowiedziało umowy. Nie mają prawa?

Ekipa: sześcioro członków wypowiedziało umowy. Nie mają prawa?

Fot. Instagram.com/frizoluszek

Sześcioro influencerów tworzących Ekipę, wypowiedziało firmie umowy – podały Wirtualne Media. Czytamy, że według spółki, nie mają prawa.

Ekipa Friza się skończyła? Karol Wiśniewski wydał oświadczenie >>

Przypomnijmy, że pod koniec lipca 2022 roku Friz wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że wspólny projekt Ekipa się kończy i „każdy samodzielnie wybiera swoja następną drogę”.

Od dłuższego czasu mówiło się o konfliktach między członkami Ekipy i o tym, że w składzie nie panuje najlepsza atmosfera.

Tromba na konferencji przed galą Fame MMA przyznał, że nie rozmawia z Frizem. Mateusz Trąbka dodał, że „jest kilka rzeczy” i nie chodzi tylko o sprawy finansowe.

Według doniesień Wirtualnych Mediów, jedną z przyczyn sporu miało być to, że kiedy Ekipa weszła na rynek NewConnect, duże pakiety jej akcji trafiły do Karola Wiśniewskiego (Friz ma mieć 41,21% kapitału) i Wujka Łukiego, czyli Łukasza Wojtycy, który ma 19,68%. Żaden z innych twórców ma nie mieć znaczącego pakietu akcji.

Ekipa – sześcioro influencerów wypowiedziało umowy

Wypowiedzenia przez członków Ekipy, o którym piszą Wirtualne Media, mają dotyczyć długoterminowych umów związanych z zarządzaniem wizerunkami influencerów oraz kampaniami reklamowymi.

Ekipa Friza – po rozłamie wartość mocno spadła? Najbardziej miał ucierpieć Karol Wiśniewski >> 

Kto złożył wypowiedzenia? Czytamy, że w komunikacie giełdowym Ekipy Holding wyliczono, że zrobili to: Marcysia, czyli Maria Ryskala, Marta Błoch, znana jako Murcix, Mateusz „Tromba” Trąbka, Jakub Patecki (Patec), Mini Majk, czyli Mateusz Krzyżanowski i Kamil Chwastek – „Poczciwy Krzychu”.

Ekipa Holding, po zweryfikowaniu złożonych dokumentów, miała uznać wypowiedzenia za „całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa”.

Dodano, że Ekipa Holding i Ekipa Management traktują umowy z szóstką influencerów „jako obowiązujące" oraz „zamierzają w dalszym ciągu wykonywać umowy w zakresie określonych w nich obowiązków Spółki (czyli Ekipa Holding - przyp.) oraz EM (czyli Ekipa Management - przyp.), a także będą egzekwować wykonywanie obowiązków umownych przez Twórców”. Firmy zaznaczyły, że „pomimo braku dobrej woli ze strony Twórców (…) zakładają możliwość przystąpienia do rozmów z Twórcami celem rozwiązania zaistniałej sytuacji” – podają Wirtualne Media.

Ekipa Friza to projekt, który wystartował w 2018 roku. 30 września 2022 roku kanał EKIPA na YouTube ma 2,06 miliona subskrybentów.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.