News

Ekipa splagiatowała grafikę światowej firmy? Chodzi o ten rysunek na koszulkach

Ekipa splagiatowała grafikę światowej firmy? Chodzi o ten rysunek na koszulkach

fot. instagram.com/ekipa_friza

Ekipa splagiatowała grafikę słynnej firmy? Ubrania z nowej kolekcji zostały zaprezentowane przez Karola „Friza” Wiśniewskiego na jego profilu na Instagramie. Podobnie jak inna odzież czy gadżety, najnowsze modele będą sprzedawane w sklepie internetowym należącym do influencerów. 

Ekipa skopiowała piosenkę innego artysty? Wardęga zarzuca im hipokryzję >>

Na jednej z koszulek, która została wyceniona na 99 złotych, można zobaczyć grafikę przedstawiająca dwie nachodzące na siebie buźki z kreską symbolizującą wyraz twarzy, która przechodzi z uśmiechu w podkówkę. 

Internauci szybko zauważyli, że bardzo podobny nadruk wraz z napisem not happy, not sad widnieje na t-shirtach szwajcarskiej marki Vetements.

Wersow przyznaje, że nie miała prawa do logo z sową. 'Jest mi strasznie głupio' >>

Szybko pojawiły się zarzuty o plagiat. Przy okazji przypomniana jest również nie tak dawna afera związana z kradzieżą logo przez Wersow. Później Wersow tłumaczyła się, że trzeba wykupić licencję pozwalającą na jej używanie. W grudniu 2020 roku wytknięto jej także skopiowanie pomysłu na sesję ze zdjęć zagranicznej influencerki.

A Wy co sądzicie? To już plagiat czy tylko zbieg okoliczności?
 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.