News

Ekipa skopiowała piosenkę innego artysty? Wardęga zarzuca im hipokryzję

Ekipa skopiowała piosenkę innego artysty? Wardęga zarzuca im hipokryzję

Fot. Instagram.com/frizoluszek/YouTube.com/WATAHA-Krulestwo

Ekipa skopiowała w swoim singlu fragmenty piosenki innego artysty? Sylwester Wardęga nagrał film, w którym zarzuca influencerom hipokryzję. Ostrzegamy, w wideo padają wulgaryzmy!

Ekipa – kim są członkowie i co o nich wiemy? >> 

Niedawno na kanale YouTube WATAHA – Krulestwo pojawił się filmik w całości poświęcony Ekipie Friza. Sylwester Wardęga twierdzi, że słynny team nie przestrzega praw autorskich i narusza własność intelektualną.

Ekipa – Shadow. Fragmenty w piosence to kopia?

Sylwester Wardęga porównał fragmenty piosenki Shadow Ekipy i utworu Opasne Frekvencije Zyce. 31-latek uważa, że inspiracja serbskim twórcą w singlu z płyty SEZON 3 jest zbyt duża. Opasne Frekvencije opublikowano na YouTube w listopadzie 2017 roku.

Jeden z widzów skontaktował się w tej sprawie z Zyce, który był zaskoczony całą sytuacją i napisał wprost, że oni, czyli Ekipa, po prostu wycięli fragmenty jego utworu i użyli ich jako swoich i że YouTube wkrótce im to usunie – powiedział Wardęga. Na filmie zobaczycie fragment rozmowy, o której mówi youtuber.

Sylwester Wardęga opublikował komentarze od internautów, którzy zauważyli, że Shadow Ekipy i Opasne Frekvencije Zyce brzmią bardzo podobnie.

Członkowie Ekipy nie komentują sprawy.

Wersow pierwszy raz komentuje aferę z plagiatem. Przez reZigiusza >> 

Ekipa – logo Wersow to praca francuskiego artysty?

Sylwester Wardęga przypomniał też sytuację, o której było głośno pod koniec 2020 roku. Wersow opublikowała na Instagramie fotkę, która jest łudząco podobna do tej, którą wcześniej pokazała u siebie inna influencerka – Cindy Kimberly. Obserwatorzy dziewczyny Friza zauważyli, że ta dodała źródło inspiracji i wyjaśniła, że zapozowała przed obiektywem w ten sposób na potrzeby nowego wideo, dopiero po tym, jak zarzucono jej kopiowanie holenderskiej gwiazdy internetu.

W swoim nowym filmie twórca kanału WATAHA – Krulestwo zarzuca Ekipie hipokryzję. Mówi o odcinku Nowciaxa, w którym ten wręcza ludziom, którzy używają nielegalnie logo Ekipy, pisma i zapowiada, że sprawa trafi do prawników. Sylwester Wardęga ma wątpliwości czy Ekipa przestrzega praw autorskich.

Zdaniem youtubera logo sowy, które było wykorzystywane na kanale Wersow od stycznia 2019 roku, to praca francuskiego artysty, który projektował m.in. dla Nike i Apple.

Sylwester Wardęga powiedział, że rozmawiał z twórcą logo, który był zaskoczony całą sytuacją.

Ekipa Friza wysadziła samochód na urodziny Wujka Łukiego. Po co? >> 

Nie sprzedawał nikomu licencji do tej konkretnej grafiki. Rozmawiałem z nim w 2021 roku, a Wersow grafiki używała od 2019 roku. (…) Zgadnijcie, kiedy przestała jej używać? W styczniu 2021 roku, akurat zaraz po tym jak została nakryta na kradnięciu pomysłów na zdjęcia – słyszymy.

Youtuber przedstawił dowody na to, że Wersow od początku wiedziała kto jest autorem rysunku użytego w jej logo.

Ile zarobiła Ekipa Friza na płycie SEZON 3? Kwota jest zawrotna >> 

Na koniec Sylwester Wardęga zwrócił się do Ekipy:

(…) Chodzicie po straganach i straszycie zwykłych sprzedawców. Ci sprzedawcy ledwo łączą koniec z końcem i po prostu chcą wyżyć, a wy chwalicie się że zarabiacie miliony na płycie albo 100 tys. zł każdego dnia na lodach. To co robicie to czysta hipokryzja, to filozofia Kalego - jak wam kradną grafikę to bardzo źle, ale jak Wy planujecie kraść komuś grafikę to już nie ma problemu (…) – powiedział.

Cały film znajdziecie niżej.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.