News

Ta część pogrzebu Elżbiety II nie była transmitowana. Dlaczego?

Ta część pogrzebu Elżbiety II nie była transmitowana. Dlaczego?

fot. youtube / BBC

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w Balmoral Castle w Szkocji w wieku 96 lat. Władczyni Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej zasiadała na tronie przez rekordowe 70 lat i 7 miesięcy. Według wcześniej ustalonego protokołu ceremonia pogrzebu miała mieć miejsce 10 dni po jej śmierci. Dlatego też uroczystości z udziałem między innymi najbliższej rodziny królowej, polityków oraz znanych osobowości odbyła się 19 września  w Opactwie Westminsterskim w Londynie. Okazuje się, że widzowie transmisji na żywo nie zobaczyli jednak wszystkich wydarzeń z historycznego dnia. 

Kto przybył na pogrzeb królowej Elżbiety? Jest też reprezentacja Polski >>

Pogrzeb królowej Elżbiety II - która część uroczystości nie była transmitowana?

Widzowie, którzy śledzą pogrzeb królowej Elżbiety II, nie mieli okazji zobaczyć momentu jej pochówku w kaplicy św. Jerzego. Była to bowiem chwila przeznaczona wyłącznie dla najbliższej rodziny monarchini. Na wydarzeniu nie zabrakło między innymi króla Karola III oraz księżniczki Anny, księcia Andrzeja i księcia Edwarda, czyli czwórki dzieci królowej. Trumna dotarła na zamek w Windsorze o godzinie 16:06 czasu polskiego, a o godzinie 17:00 rozpoczęło się nabożeństwo. Z kolei prywatna uroczystość rozpoczęła się około godziny 20:30.

Pogrzeb królowej Elżbiety II – harmonogram. Tak będzie wyglądała uroczystość >>

Transmisja pogrzebu była dostępna między innymi na kanałach TVP1, TVN 24, TVP Info oraz Polsat News. Ponadto, uroczystość w języku angielskim można było również oglądać za sprawą transmisji na żywo zorganizowanej przez kanał BBC:

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.