News

Emerytura dla zwierząt. Jakie są zasady i ile będzie wynosić?

Emerytura dla zwierząt. Jakie są zasady i ile będzie wynosić?

fot. pixabay.com

Została wprowadzona emerytura dla zwierząt. Jakie są zasady i ile będzie wynosić takie świadczenie? 

W zeszłym tygodniu została przegłosowana nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Jednym z wprowadzonych rozwiązań jest przekazania środków pieniężnych dla emerytowanych zwierząt. 

Tajemniczy obiekt na niebie. To UFO? [WIDEO] >>

Emerytura dla zwierząt: zasady, kwota

Od wielu lat prowadzone były działania, które miały na celu zwrócenie uwagi na problem opieki nad zwierzętami na emeryturze. Oczywiście chodzi o te czworonogi, które pomagają służbom mundurowym. Niestety, ale nie ma wielu chętnych osób do adopcji takich zwierząt. Finalnie trafiają one do tak zwanego Zakątka Weteranów lub zostają z dotychczasowymi opiekunami. Najczęściej ten problem dotyka psy oraz konie.

Zakaz połączeń lotniczych do tego kraju zniesiony! Pod jednym warunkiem >>

Po nowelizacji ustawy właściciele zwierząt będą mogli liczyć na wsparcie finansowe. Kwoty emerytur będzie ustalać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednak nie została ona jednoznacznie określona. Według informacji portalu fakt.pl Straż Graniczna postulowała o dopłatę w wysokości 100-150 złotych. 

Takie świadczenie ma być wpłacane comiesięcznie aż do śmierci zwierzęcia. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.