Reklama
placeholder
News

Niebezpieczne zderzenie na meczu Szkocja-Węgry. Piłkarz padł bezwładnie na murawę

Niebezpieczne zderzenie na meczu Szkocja-Węgry. Piłkarz padł bezwładnie na murawę

X: @TheJerrynski / fragment transmisji beIN SPORTS 2

Reklama
Reklama
placeholder

Trwają Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Niemczech. Przypominamy, że EURO 2024 rozpoczęło się 14 czerwca, a zakończy 14 lipca. Reprezentacja Polski pod wodzą Michała Probierza po dwóch przegranych meczach z Holandią oraz Austrią, we wtorek 25 czerwca rozegra ostatnie spotkanie z Francją. Każdy mecz obfituje w wiele emocji, niestety nie zawsze są one pozytywne.  Podczas spotkania Szkocji z Węgrami na murawie doszło do poważnego wypadku. 

Policja ruszyła na ratunek Lewandowskiemu. Co się stało na dworcu w Hanowerze? >>

 EURO 2024: wypadek na meczu Szkocja - Węgry

W meczu Szkocja - Węgry, który odbył się 23 czerwca na stadionie w Stuttgarcie doszło do dramatycznego zdarzenia. W 68 minucie gry trzech zawodników w czasie jednej akcji zderzyło się ze sobą. Węgrzy mieli wtedy rzut wolny. Dominik Szoboszlai dośrodkował piłkę w pole karne, a bramkarz Szkotów Angus Gunn wyszedł z bramki i uszkodził dwóch piłkarzy - swojego kolegę z drużyny Anthonego Ralstona oraz napastnika Węgrów Barnabasa Vargę. Ten drugi padł bezwładnie na murawę. Interwencja medyczna trwała kilka minut. Varga stracił przytomność i nie był w stanie opuścić murawy o własnych siłach. Wyniesiono go na noszach.

Zawodnik doznał wstrząśnienia mózgu oraz kilku złamań kości twarzy. Prawdopodobnie będzie musiał przejść operację, jego stan jest stabilny. 

Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn: kto jest w składzie na EURO 2024? >>

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama