News

Eurowizja 2020: będzie CZWARTY finalista?! Zmieniono regulamin

Eurowizja 2020: będzie CZWARTY finalista?! Zmieniono regulamin

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Są zmiany w regulaminie polskich preselekcji do Eurowizji 2020. Wprowadzono je na ostatnią chwilę, tuż przed ostatnim odcinkiem półfinałowym. 

Eurowizja 2020: wiemy kiedy wystąpi Polska! >> 

Eurowizja 2020: jak zostanie wybrany reprezentant Polski?

W 2020 roku polski reprezentant na Eurowizję zostanie wybrany w specjalnych odcinkach Szansy na Sukces - Szansa na Sukces. Eurowizja 2020. Artyści, którzy biorą udział w preselekcjach, są przesłuchiwani przez jury, w którego składzie znaleźli się Michał Szpak, Cleo i Gromee. Odcinki konkursowe są emitowane w niedziele od 2 lutego. Finał odbędzie się 23 lutego na antenie TVP2.

Przypomnijmy, że Szansa Na Sukces. Eurowizja 2020 jest podzielona na trzy etapy. W trakcie odcinków specjalne jury wyłoni trójkę finalistów, a trzecim etapem jest finał. 23 lutego na podstawie głosów widzów i jury zostanie wybrany polski reprezentant na Eurowizję 2020.

Alicja Szemplińska na Eurowizję 2020? >> 

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020: zmiana regulaminu

Do tej pory wyemitowano dwa odcinki Szansy na Sukces. Eurowizja 2020. Do finału dostały się Kasia Dereń oraz Alicja Szemplińska. Kilka dni przed emisją ostatniego półfinałowego odcinka, Telewizja Polska opublikowała nowy regulamin preselekcji na Konkurs Piosenki Eurowizji. Jakie są najważniejsze zmiany?

Pierwsza zmiana dotyczy reprezentanta Polski na Eurowizji 2020. Wcześniej w preselekcjach mogła brać udział wyłącznie osoba „posiadająca obywatelstwo polskie lub zamieszkująca w Polsce”. Nowy regulamin nie zawiera tego podpunktu.

Poza tym od teraz uczestnik, który zgłasza się do preselekcji może przesłać do produkcji nie tylko „wykonanie piosenki, którą chciałby zaprezentować Komisji jako kandydat na Eurowizję 2020”, lecz także „inny utwór słowno-muzyczny„. W kolejnej części widnieje zapis, że "zwycięzcę odcinka Audycji wybiera Jury w składzie 3 – osobowym", a ich decyzje są "ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu". 

Następne zmiany dotyczą piosenek, które finaliści zaprezentują w ostatnim odcinku Szansy na Sukces. Eurowizja 2020. Wcześniej uczestnicy mieli zaprezentować dwa utwory, w tym taki „z repertuaru gwiazdy odcinka, ale nie ten sam, którym uczestnik wygrał odcinek Audycji”. Według nowych zasad pierwszą piosenką, którą wykonają finaliści będzie „utwór wybrany przez producenta z repertuaru Eurowizji„. Zmiany nie obejmują drugiego prezentowanego singla. Jak czytamy „piosenka Eurowizyjna Uczestnika musi być zgodna z warunkami regulaminu Eurowizji 2020 wskazana przez Producenta”.

W nowym regulaminie nie ma już informacji, że za udział w eliminacjach „uczestnikom nie przysługuje żadne wynagrodzenie”.

Eurowizja 2020: uczestnicy. Kto powalczy o reprezentowanie Polski? >> 

Eurowizja 2020. Szansa na Sukces: Złoty Bilet

Według poprzedniego regulaminu Szansy na Sukces. Eurowizja 2020 producent może przyznać jednemu z uczestników tzw. Złoty Bilet i zapewnić mu miejsce w finale preselekcji.

Jak podaje eurowizja.org, "dalej znalazł się dopisek, którego wcześniej nie było w regulaminie. TVP zastrzegła, że czwartym uczestnikiem [finału] może być uczestnik, który otrzymał tzw. „Złoty bilet”, w przypadku jego przyznania przez Producenta". 

Eurowizja 2020: BILETY. Ile kosztują i gdzie kupić? >> 

Eurowizja 2020: data, miejsce

Przypominamy, że 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w w Ahoy Rotterdam (Holandia).

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.