News

Eurowizja 2022: polskie preselekcje z 'dzikimi kartami'?

Eurowizja 2022: polskie preselekcje z 'dzikimi kartami'?

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

14 stycznia poznaliśmy nazwiska artystów, którzy zawalczą o reprezentowanie Polski na Eurowizji 2022. Mówiło się, że nadawca być może zdecyduje się na przyznanie „dzikich kart” artystom spoza listy i danie im szansy na wyjazd do Turynu. Czy tak się stanie? 

Eurowizja 2022: kto z Polski? KANDYDACI I PIOSENKI >> 

Według doniesień, chęć dołączenia do wykonawców, którzy wystąpią na koncercie preselekcyjnym wyrazili m.in. zespół Łzy i Siostry Szczepańskie. Fani domagali się o przyznanie „dzikiej karty” Dodzie, która poinformowała, że zgłosiła piosenkę Fake Love do preselekcji. Wokalistka zrobiła to po wyznaczonym terminie.

„Dzikie karty” były wręczane w przeszłości. Dzięki nim w eurowizyjnych preselekcjach występowały m.in. Natasza Urbańska i Iwona Węgrowska. Jak będzie w 2022 roku?

Eurowizja 2022: Doda zgłosiła swoją piosenkę Fake Love, ale… jej nie przyjęto >>

Eurowizja 2022: reprezentant Polski. Będą „dzikie karty”? Komentarz

Osoba związana z polskim nadawcą miała przekazać portalowi Jastrząb Post, że w preselekcjach wystąpi dziesiątka ogłoszonych wcześniej artystów.

Nie zostaną wręczone „dzikie karty”. Nie było nawet takich planów. Do eliminacji zakwalifikowały się tylko utwory zgłoszone do 20 listopada włącznie. Żadnych „dzikich kart” nie będzie – czytamy.

Eurowizja 2022: kto z Polski? Finaliści preselekcji, piosenki

Koncert Finałowy Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022 odbędzie się 19 lutego 2022 roku. Reprezentant Polski na Eurowizję 2022 ma zostać wyłoniony przez jurorów oraz widzów. Finaliści polskich preselekcji to:

  • UNMUTE – Głośniej Niż Decybele
  • Karolina Stanisławczyk & Toro Chica – Move
  • Emilia Dębska – All I Need
  • DARIA – Paranoia
  • Krystian Ochman – River
  • Lidia Kopania – Why Does It Hurt
  • Kuba Szmajkowski – Lovesick
  • Karolina Lizer – Czysta Woda
  • Siostry Szlachta – Drogowskazy
  • Ania Byrcyn – Dokąd?

Eurowizja 2022: Jeremi Sikorski będzie reprezentować San Marino?! >>

Eurowizja 2022 – kiedy i gdzie? [DATA, MIEJSCE]

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2022 roku w Turynie (Włochy). Widowisko będzie transmitowane z hali PalaOlimpico.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.