News

Eurowizja: głosowanie na Krystiana Ochmana trwa dalej. Jak oddać głos?

Eurowizja: głosowanie na Krystiana Ochmana trwa dalej. Jak oddać głos?

fot. Instagram.com/krystianochman

Finał Eurowizji 2022 odbył się 14 maja w Turynie. Fani Konkursu Piosenki Eurowizji mogą jednak wciąż głosować na Krystiana Ochmana.

Przypomnijmy, że reprezentant Polski na Eurowizji 2022 śpiewał piosenkę River.

Eurowizja 2022: Krystian Ochman komentuje finał i swój występ >>

Eurowizja: Krystian Ochman w plebiscycie ESC Radio Awards

Od 2006 roku jest organizowany plebiscyt ESC Radio Awards, w którym można oddać głos w czterech kategoriach na wykonawcę, który wystąpił w Eurowizji. Krystian Ochman w 2022 roku walczy o tytuł najlepszego wokalisty, a jego utwór River – o miano najlepszej piosenki.

Eurowizja: Krystian Ochman w ESC Radio Awards 2022 – głosowanie

W ESC Radio Awards można głosować w sumie w czterech kategoriach – Najlepsza piosenka, Najlepsza wokalistka, Najlepszy wokalista oraz Najlepszy duet/zespół.

Głosowanie odbywa się na stronie internetowej plebiscytu >> i trwa do 19 czerwca 2022 roku.

Uwaga, podobnie jak w przypadku Eurowizji, w ESC Radio Awards nie można głosować na reprezentanta swojego kraju. To oznacza, że Krystian Ochman nie może liczyć na punkty od fanów, którzy mieszkają w Polsce.

Przypomnijmy, że Krystian Ochman na Eurowizji 2022 zajął 12. miejsce.

Krystian Ochman wtedy wypadłby lepiej na Eurowizji 2022? Dziadek wokalisty komentuje >> 

ESC Radio – Polska. Jakie wyniki?

Portal eurowizja.org przypomina, że jeden z najlepszych wyników w historii polskich startów na ESC Radio Awards uzyskał zespół Ich Troje, plasując się na 4. pozycji w 2006 roku w kategorii Najlepszy zespół. W 2019 roku grupa Tulia, w tej samej kategorii, zajęła 5. miejsce. Dwa lata wcześniej Kasia Moś znalazła się na 6. miejscu z szesnastu w kategorii Najlepsza wokalistka.

W 2016 roku Michał Szpak zajął w plebiscycie 10. miejsce w kategorii Najlepsza piosenka i 6. miejsce jako Najlepszy wokalista.

Eurowizja 2022: Kalush Orchestra sprzedali swoją nagrodę. Za ile 'poszło' trofeum? >> 

Natomiast w 2009 roku Lidia Kopania zajęła ostatnie miejsce w kategorii Najlepsza wokalistka. Rafał Brzozowski, który reprezentował Polskę na Eurowizji 2021, zajął ostatnie miejsca w obu kategoriach – Najlepsza piosenka i Najlepszy wokalista.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.