News

Eurowizja 2022: Krystian Ochman komentuje finał i swój występ

Eurowizja 2022: Krystian Ochman komentuje finał i swój występ

fot. instagram.com/krystianochman

14 maja 2022 roku odbył się wielki finał Eurowizji 2022. Choć poznaliśmy zwycięzcę jednego z największych muzycznych wydarzeń w Europie, wciąż nie milkną echa tego wydarzenia. Podczas niego na scenie w Turynie wystąpił Krystian Ochman, który reprezentował Polskę dzięki wygranej polskich preselekcji utworem River. Co powiedział o Eurowizji?

Eurowizja 2022: Polska i Krystian Ochman - które miejsce, ile punktów >> 

Eurowizja 2022 – Krystian Ochman komentuje

Wkrótce po ogłoszeniu wyników 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, Krystian Ochman udzielił wywiadu Aleksandrowi Sikorze, w którym wokalista wyznał, że nie spodziewał się takiego wyniku: Zostaję w Turynie na kilka dni. Wracam do Polski i już koncerty, studio, nowe rzeczy idą... Jest dobrze! Idziemy do przodu, jak zawsze (…).

Nie spodziewałem się takiego wyniku – dodał, odnosząc się do swojej lokaty. Krystian Ochman zakończył Eurowizję na 12. miejscu. 

Artysta odniósł się także do tegorocznych zwycięzców, czyli reprezentantów Ukrainy: Oni są wyśmienici! Gratulacje dla nich. To utwór bliski mojemu sercu, z tej całej Eurowizji najbliżej tego, co słucham na co dzień.

Wokalista opublikował także na swoim profilu na Instagramie pierwszy pod od momentu finału konkursu Eurowizji 2022. Napisał w nim: Nie wiem, czego się spodziewać po tym procesie, ale zdecydowanie jestem zaszczycony, że mogłem być jego częścią. Uwielbiam robić to, co robię i mam szczęście, że mam was wszystkich po swojej stronie. Szacunek dla wszystkich, którzy wzięli udział w tym intensywnym wydarzeniu. Na pewno nie było to łatwe, ale jest to doświadczenie, które będę zawsze cenić. Z przyjemnością dzieliłem się tymi chwilami z wami wszystkimi.

Eurowizja 2022 – wyniki

Wielkim wygranym Eurowizji 2022 okazał się zespół Kalush Orchestra z utworem Stefania. Na drugim miejscu uplasowała się Wielka Brytania, a na trzecim Hiszpania. 

Krystian Ochman natomiast ostatecznie uplasował się na 12. miejscu. To 5. najlepszy wynik w historii Polski na Eurowizji. 

Gdzie Eurowizja 2023? Zełenski o organizacji konkursu w Mariupolu >>

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.