News

Krystian Ochman wtedy wypadłby lepiej na Eurowizji 2022? Dziadek wokalisty komentuje

Krystian Ochman wtedy wypadłby lepiej na Eurowizji 2022? Dziadek wokalisty komentuje

fot. materiały prasowe EBU/ CORINNE CUMMING

Krystian Ochman na Eurowizji 2022 dotarł do finału. Reprezentant Polski zajął na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji 12. miejsce, zdobywając łącznie 151 punktów.

Taki rezultat skomentował dziadek Krystiana Ochmana – Wiesław Ochman.

Eurowizja 2022: Krystian Ochman komentuje finał i swój występ >>

Eurowizja 2022: Krystian Ochman – dziadek o wyniku konkursu

Podczas rozmowy z serwisem Pomponik dziadek Krystiana Ochmana ocenił, że jego wnuk w Turynie „zaśpiewał znakomicie”, a występ „był spójny w każdym detalu”.

Słynny śpiewak operowy podsumowując to, jak wypadł Krystian Ochman na Eurowizji 2022, zażartował i powiedział:

12. miejsce to bardzo przyzwoity wynik. Może gdyby Krystian przyprawił sobie długi smoczy ogon i machał na scenie jego końcówką, a pan Agustin Egurrola rozebrał tancerki do naga, pewnie miałby lepsze noty. Ale tak na poważnie – tancerki dały wspaniały show i nie rozumiem afery o to, że jedna z nich wpadła na Krystiana na scenie. To był zamierzony efekt i do tego bardzo dobry.

Eurowizja 2022: Krystian Ochman – River: 23 rzeczy, które trzeba wiedzieć o występie Polaka w Turynie >> 

Wiesław Ochman odniósł się też do kontrowersji, jakie wywołało głosowanie jury z Ukrainy oraz ukraińskich widzów na występ Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Ukraińskie jury nie przyznało Krystianowi Ochmanowi żadnego punktu, a widzowie odwrotnie – dali Polakowi najwyższe noty.

Coraz bardziej zdumiewa mnie ten konkurs. Tworzy się tam przepaść między wrażliwością jurorów i publiczności. Dwa różne bieguny. Przykład? Publiczność ukraińska dała Krystianowi najlepsze noty, a jurorzy z Ukrainy nie zdecydowali się nawet na jeden punkt. Szokujące – stwierdził dziadek Krystiana Ochmana.

Dostałem masę wiadomości i telefonów z gratulacjami od przyjaciół z całego świata, niestety prawie każdy miał wątpliwości co do oceny Krystiana. Ja jednak zawsze mówię moim uczniom, którzy narzekają na to, że nie stanęli na podium: zobacz czy ktoś jest za tobą, jeśli nikogo tam nie ma, to wtedy masz problem, a jak ktoś jest, to już wiesz, ile pracy wykonałeś i co jeszcze przed tobą – dodał 85-letni artysta.

Eurowizja 2022: wyniki

Przypomnijmy, że finał Eurowizji 2022 wygrali reprezentanci Ukrainy. Kalush Orchestra na Konkursie Piosenki Eurowizji zajęli 1. miejsce z liczbą 631 punktów.

Kalush Orchestra w Polsce! Pierwszy koncert zwycięzców Eurowizji już ogłoszony >> 

Drugie miejsce zajęła Wielka Brytania (466 punktów), a trzecie – Hiszpania (459 punktów).

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.