News

Eurowizja 2022: ten kraj nie wystąpi? Reprezentantka się wycofuje

Eurowizja 2022: ten kraj nie wystąpi? Reprezentantka się wycofuje

Fot. materiały prasowe/Eurovision.tv

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że jeden z krajów może zostać zdyskwalifikowany z Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentantka opublikowała oświadczenie, w którym informuje, że wycofuje się z udziału w Eurowizji.

Eurowizja 2022 – polskie eliminacje: juror będzie nieobiektywny? Odpowiedział na zarzuty >> 

Eurowizja 2022 bez Ukrainy?

Ukraińskie eliminacje do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji wygrała Alina Pash z utworem Tihy zabutych predkiw (Shadows of Forgotten Ancestors). Wynik preselekcji wzbudził kontrowersje.

Mówiło się o zarzutach pod adresem ukraińskiej telewizji o manipulowanie wynikami i podejrzeniach, że Alina Pash złamała regulamin krajowych selekcji jeszcze przed koncertem finałowym.

Artystka odwiedziła Krym w 2015 roku, co jest przeciwne zasadom preselekcji - organizator w regulaminie wymaga, aby uczestnicy po 14 marca 2014 r nie przebywali w Rosji oraz na obszarach Ukrainy zajętych przez nią zajętych. Alina Pash odpowiedziała na te zarzuty tłumacząc, że pojechała na Krym autobusem z Ukrainy, a nie samolotem z Rosji, czyli całkowicie legalnie – wyjaśnia serwis Interia.

Eurowizja 2022: kto z Polski? KANDYDACI I PIOSENKI

Ukraiński nadawca miał poinformować, że nie podpisze kontraktu z Aliną Pash na wyjazd na Eurowizję 2022, jeśli piosenkarka nie przedstawi dowodów na potwierdzenie swojego stanowiska.

Nie brakowało komentarzy, że piosenka, z którą miałaby wystąpić reprezentantka Ukrainy na Eurowizji 2022, jest za bardzo polityczna. Z tego powodu Europejska Unia Nadawców miałaby możliwość usunięcia kraju z konkursu.

Jeśli EBU zauważy, że konkurs jest tak związany z polityką, może doprowadzić to do braku naszego kraju w konkursie – cytuje rzecznika ukraińskiej telewizji, Mykoła Czernotyćkyja, serwis muzyka.interia.pl.

Eurowizja 2022: Ukraina. Alina Pash nie wystąpi

Służba graniczna Ukrainy poinformowała, że nigdy nie wydawała żadnego dokumentu obywatelce Alinie Pash poświadczającego jej wjazd na Krym. A jak wiemy, taki dokument ekipa Aliny dostarczyła ukraińskiej telewizji przez finałem. Okazało się, że jej dyrektor dostarczył najprawdopodobniej podrobiony dokument nadawcy, za co może mu grozić odpowiedzialność karna. (…) Co ciekawe, dyrektor, który dostarczył sfałszowany dokument, rzekomo otrzymany od ukraińskiej służby graniczny, może zostać oskarżony o fałszerstwo, przygotowanie, rozpowszechnianie i zbyt sfałszowanych dokumentów. (…) Ostateczna decyzja o niedopuszczeniu Aliny Pash do występu na Eurowizji 2022 zapadła na posiedzeniu ukraińskiej telewizji – podaje eurowizja org.

Eurowizja 2022: kiedy występ Polski? Skład półfinałów znany >>

Eurowizja 2022: Ukraina. Alina Pash wydała oświadczenie

Sewis cytuje fragment oświadczenia, który pojawił się na Instagramie Aliny Pash:

Nie chcę dalej brać udziału w tej brudnej historii. Z bólem serca wycofuję swoją kandydaturę, by reprezentować Ukrainę na Eurowizji 2022. Niestety. Jest mi naprawdę szkoda. Skontaktujemy się z ukraińską telewizją i podpiszemy wszystkie niezbędne dokumenty. Jednakże chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i pomagają, a także tym, którzy słuchają mego utworu i wierzą prawdziwym informacjom, a nie plotkom o mnie. Dziękuję! 

Kuba Szmajkowski – Lovesick walczy o Eurowizję 2022. Pojedzie do Turynu? >> 

Eurowizja, org. informuje, że po finale ukraińskich preselekcji mówiło się o tym, że jeśli Alina Pash spreparowała przedstawione dokumenty, Ukraina wycofa się z Eurowizji. Decyzja może mieć związek również z napiętą sytuacją na granicy z Rosją.

Eurowizja 2022: data, kto z Polski?

Przypomnijmy, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 10, 12 i 14 maja 2022 roku w Turynie (Włochy). Widowisko będzie transmitowane z hali PalaOlimpico.

Reprezentanta Polski na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji poznamy 19 lutego 2022 roku.

O udział w Eurowizji 2022 walczy dziesięcioro artystów: UNMUTE, Karolina Stanisławczyk & Toro Chica, Emilia Dębska, DARIA, Krystian Ochman, Lidia Kopania, Kuba Szmajkowski, Karolina Lizer, Siostry Szlachta i Ania Byrcyn.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.