Reklama
placeholder
News

Eurowizja 2024: Lunę i Steczkowską dzielił JEDEN punkt? Jak wygląda punktacja preselekcji?

Eurowizja 2024: Lunę i Steczkowską dzielił JEDEN punkt? Jak wygląda punktacja preselekcji?

fot. YouTube/Luna/ fot. YouTube/Justyna Steczkowska/

Reklama
Reklama
placeholder

Wiemy już, kto będzie reprezentował Polskę w Eurowizji 2024 - zwyciężczynią preselekcji okazała się Luna. Jednak bardzo niewiele brakowało, by tegoroczne preselekcje wygrała wykonawczyni hitów takich jak Wrogu mój czy Wracam do domu. Luna "prześcignęła" Justynę Steczkowską przewagą... jednego punktu. Kto był najwyżej punktowany zaraz za nimi?

Ponad stu kandydatów walczyło w tym roku o miano reprezentanta Polski na 68. edycji legendarnego konkursu piosenki. Wśród nich znaleźli się m.in. Adam Bień, bryska oraz Coals. Zwycięstwo Luny mogło być dla wielu zaskoczeniem, choć z pewnością nie dla tych, którzy informacji o wygranym szukali w sieci jeszcze przed jego oficjalnym ogłoszeniem. Okazała się ona być faktycznie dostępna przedpremierowo, a to wszystko za sprawą nieuwagi krajowego nadawcy, który jest organizatorem preselekcji. 

Luna – kim jest reprezentantka Polski na Eurowizję 2024? >>

Eurowizja 2024: punktacja w polskich preselekcjach

Na profilu @eurowizja.org na Twitterze (X) pojawiła się punktacja dla trzech pierwszych miejsc w preselekcjach. Mimo że nie ma "nagrody pocieszenia" dla osób, które uplasowały się od razu pod zwycięzcą, to warto zauważyć, że naprawdę niewiele brakowało, by werdykt był inny.

  1. Luna - The Tower: 34 punkty
  2. Justyna Steczkowska - WITCH-ER Tarohoro: 33 punkty 
  3. Marcin Maciejczak  – Midnight Dreamer ex aequo Kayah, Dagadana - Jesień - Tańcuj: 23 punkty

Eurowizja 2024: to oni wybrali reprezentanta Polski. Kto był w komisji? >>

Eurowizja 2024: polska piosenka. Luna jedzie do Malmo z utworem The Tower

Utwór Luny o tytule The Tower zostanie przez nią wykonany na eurowizyjnej scenie podczas półfinału, który odbędzie się 7 maja. Polka wystąpi jako 5. Tekst piosenki opowiada m.in. o poszukiwaniu własnej drogi i siły - temu wszystkiemu towarzyszy podążanie za światłem.

 

 

Luna - The Tower
 

 

Justyna Steczkowska - WITCH-ER Tarohoro 
 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama