News

Eurowizja Junior: nowe zasady wyboru reprezentanta Polski

Eurowizja Junior: nowe zasady wyboru reprezentanta Polski

Fot. Instagram.com/roxie_wegiel

Nowe zasady w wyborze reprezentanta na Eurowizję Junior 2019! Kto tym razem zaśpiewa w imieniu całej Polski? Będziecie zaskoczeni!

Roksana Węgiel: na Eurowizję chciała inną piosenkę! >> 

Zwycięzca Szansy na Sukces pojedzie na Eurowizję

Roksana Węgiel wygrała pierwszą edycję The Voice Kids i pojechała na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci do Mińska. Wszyscy byli prawie pewni, że w 2019 roku Polskę zaprezentuje jeden z uczestników The Voice Kids 2.  Okazuje się jednak, że na Eurowizję Junior 2019 pojedzie… zwycięzca Szansy na Sukces!

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel i Tulia śpiewają Pali się! Jak wyszło? >> 

10 lipca 2019 roku na oficjalnym Facebooku Szansy na Sukces pojawił się komunikat, że wkrótce ruszą dodatkowe castingi do programu. Będą mogły wziąć w nim udział dzieci w wieku 9-14 lat. Podano, że zwycięzca nowej edycji Szansy na Sukces zostanie reprezentantem Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach.

Jak podają źródła w pierwszych czterech odcinkach jesiennej edycji Szansy na Sukces wezmą udział dzieci i młodzież, którzy chcą pojechać na Eurowizję Junior. W czwartym odcinku serii pojawi się po dwóch zwycięzców każdego odcinka. Każdy z dzieciaków w odcinku na żywo zaprezentuje jeden cover i autorską piosenkę, którą przygotował specjalnie na Eurowizję Junior 2019.  Najlepszy wykonawca będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior w Gliwicach.

Roksana Węgiel: jej utwór z Eurowizji 2018 mogła śpiewać Rita Ora! >> 

Eurowizja Junior 2019: zmiana zasad 

Castingi dla dzieci i młodzieży do Szansy na Sukces odbędą się w dniach 13-14 lipca 2019 roku w Warszawie. Każdy kto chce wziąć udział w przesłuchaniach musi mieć od 9 do 14 lat i przygotować dwa dowolne covery polskich piosenek oraz podkłady muzyczne nagrane na pendrive lub inny nośnik.

Dlaczego zmieniono zasady wyboru reprezentanta? W wywiadzie dla portalu Wirtualne Media prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski powiedział, że w drugiej edycji The Voice Kids nie było tak „wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak Roksana Węgiel”. Kurski uważa też, że skoro Eurowizję Junior 2019 organizuje Polska, to właśnie Polacy powinni wybrać swojego artystę. Trzecim argumentem jest sukces uczestników Szansy na Sukces na festiwalu w Opolu.

Roksana Węgiel w stroju kąpielowym na sesji zdjęciowej. „Rośnie nam druga Kim Kardashian” >> 

Eurowizja Junior 2019: data, miejsce konkursu

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Gliwicach. Polska po raz pierwszy została gospodarzem konkursu, dzięki zwycięstwu Roksany Węgiel na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, który odbył się w Mińsku. Zwycięską piosenką okazał się kawałek Anyone I Want To Be.

Myślicie, że takie zmiany to dobry pomysł?

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj