News

Eurowizja Junior 2021: data i miejsce już znane! Kto z Polski?

Eurowizja Junior 2021: data i miejsce już znane! Kto z Polski?

Fot. Instagram.com/vikigaborofficial

Są szczegóły Eurowizji Junior 2021! Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs? Kto będzie reprezentował Polskę?

Te gwiazdy reprezentowały Polskę na Eurowizji! Wiedzieliście o tym? >>  

Kiedy w listopadzie 2020 roku Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrała 11-letnia Valentina, spekulowano, że Francja zostanie gospodarzem kolejnej edycji wydarzenia. Jakiś czas później Europejska Unia Nadawców potwierdziła, że organizatorem będzie zwycięzca 18. Eurowizji Junior.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Eurowizja Junior, drugi raz z rzędu, był w Polsce. Konkurs zorganizowano w Warszawie.

Eurowizja Junior 2021 – data, miejsce

Portal eurowizja.org informuje, że Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w słynnym centrum La Seine Musicale w Paryżu. To pierwszy raz w historii, kiedy konkurs zobaczymy tak późno.

Sloganem 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci jest tytuł zwycięskiej piosenki z 2020 roku - J’imagine (Wyobraź sobie).

Eurowizja Junior 2021 – kto wystąpi?

Jak czytamy na stronie eurowizja.org, do tej pory udział w Eurowizji Junior 2021 potwierdziły Francja, Gruzja, Hiszpania, Niemcy i Rosja, Holandia, Irlandia, Portugalia (reprezentantem będzie zwycięzca The Voice Kids – 14-letni Simão Oliveira) i Polska.

Wiadomo, że na wydarzeniu zabraknie wokalistów z Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii,  Islandii, Norwegii, Szwecji i Walii.

Eurowizja Junior 2020: zwyciężczyni śpiewała z playbacku? „Nie zgadzam się z wynikami” >> 

Eurowizja Junior 2021 – reprezentant Polski

Mówi się, że bardzo duże szanse na udział w Eurowizji Junior 2021 ma 12-letnia Sara Egwu-James, która wygrała 4. edycję polskiego The Voice Kids.

Prawdopodobnie, tak jak w poprzednich latach, młody artysta, który pojedzie do Paryża w barwach naszego kraju zostanie wyłoniony w specjalnych odcinkach programu Szansa na Sukces.

Przypomnijmy, że w 2020 roku Polskę reprezentowała Ala Tracz z piosenką I’ll Be Standing. Rok wcześniej zwycięstwo odniosła Viki Gabor z utworem Superhero.

Czekacie na Eurowizję Junior 2021?

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.