News

Eurowizja Junior 2022 – jest lista wszystkich państw i hasło tegorocznej imprezy

Eurowizja Junior 2022 – jest lista wszystkich państw i hasło tegorocznej imprezy

fot. YouTube.com/Junior Eurovision Song Contest

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 11 grudnia 2022 roku. Miejsce Eurowizji Junior 2022 to Kompleks Sportowo-Koncertowy im. Karena Demircziana w Erywaniu w Armenii.

Przypomnijmy, że Armenia została gospodarzem tegorocznego konkursu po zwycięstwie swojej reprezentantki na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. Za zwycięską piosenkę uznano wtedy utwór Maleny – Qami Qami.

Kto z Polski na Eurowizję Junior 2022? Reprezentantką naszego kraju została Laura Bączkiewicz. 11-latka z Konina powalczy o wygraną z piosenką To The Moon.

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz i piosenka To The Moon reprezentują Polskę >> 

Eurowizja Junior 2022: hasło, slogan

Armeński nadawca oraz Europejska Unia Nadawców ogłosili, że hasło Eurowizji Junior 2022 to Spin The Magic (Zakręć Magią).  

Eurowizja Junior 2022: logo

Logo 20. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci nawiązuje do zabawki, znanej w Polsce jako bączek. Jego wygląd nawiązuje do tradycyjnych ormiańskich wzorów, a neonowe akcenty mają przywodzić na myśl współczesną Armenię.

Symbol Eurowizji Junior 2022 ma oddać magię tegorocznej edycji wydarzenia i jednoczyć wszystkich uczestników.

Jestem przekonany, że każdy ma dobre wspomnienia z tą zabawką. (…) Zdaliśmy sobie sprawę jak w wielu państwach są bączki, każdy jest inny. To idealnie oddaje wartości Eurowizji Junior – wszyscy jednoczą się wokół magii, muzyki, zabawy, jednocześnie prezentując różne piosenki – wyjaśnił szef telewizji publicznej Armenii, Howhannes Mowsisjan.

Eurowizja 2023 – miejsce znane. Gdzie Konkurs Piosenki Eurowizji? >>

Eurowizja Junior 2022: uczestnicy [LISTA PAŃSTW]

Podczas Eurowizji Junior 2022 zaprezentują się wykonawcy z 16 krajów. Obok ich nazw publikujemy nazwiska reprezentantów, którzy zostali już wybrani na Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Armenii.

 1. Albania
 2. Armenia
 3. Francja
 4. Gruzja – Mariam Bigwawa
 5. Hiszpania
 6. Holandia – Luna – La Festa
 7. Irlandia
 8. Kazachstan – David Charlin
 9. Macedonia Północna – Lara Trpceska i Irina Dawidowska
 10. Malta
 11. POLSKA – Laura Bączkiewicz – To The Moon
 12. Portugalia – Nicolas Alves
 13. Serbia
 14. Ukraina – Złata Dzjunka – Niezłamna
 15. Wielka Brytania
 16. Włochy

Polska na Eurowizji Junior

Przypomnijmy, że w 2021 roku Polskę na Eurowizji Junior reprezentowała Sara James z piosenką Somebody i zajęła 2. miejsce. Rok wcześniej na konkurs pojechała Ala Tracz, a utwór I’ll Be Standing zapewnił jej 9. miejsce. 

W 2018 i 2019 roku Polska wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zwyciężczyniami zostały wtedy odpowiednio Roksana Węgiel i Viki Gabor.

Wcześniej Polskę na Eurowizji Junior reprezentowały: Alicja Rega (2017), Olivia Wieczorek (2016), KWADro (2004) oraz Kasia Żurawik (2003).

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.