News

Eurowizja Junior 2021 z Sarą James. Kto reprezentował Polskę w poprzednich latach?

Eurowizja Junior 2021 z Sarą James. Kto reprezentował Polskę w poprzednich latach?

fot. Instagram.com/sara_james_music

Sara James reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2021. A kto był na jej miejscu w poprzednich latach? Sprawdźcie jak radziliśmy sobie na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Polka dostała Złoty Przycisk w amerykańskim Mam Talent! Wielka szansa Sary James >>

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci debiutowała w 2003 roku, podczas pierwszej „dziecięcej” Eurowizji. Dwa lata później, z powodu niezadowalających wyników, polski nadawca wycofał się z dalszego udziału. Od 2016 roku Polska znowu rywalizuje na Eurowizji Junior.

W 2018 roku osiągnęliśmy ogromny sukces. Roksana Węgiel zdobyła pierwsze zwycięstwo dla Polski na Eurowizji Junior. W Mińsku śpiewała piosenkę Anyone I Want To Be.

Eurowizja Junior 2021: głosowanie. Jak głosować na Polskę i Sarę James? >> 

Wygrana 13-letniej wtedy wokalistki sprawiła, że nasz kraj organizował konkurs w 2019 roku. W Gliwicach po raz drugi z rzędu wygrała Polka. Historyczne zwycięstwo odniosła Viki Gabor z utworem Superhero.

O tym, czy zdobędziemy pierwsze miejsce po raz trzeci, przekonamy się 19 grudnia 2021 roku. 19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci będzie transmitowany z La Seine Musicale w Paryżu

Kto reprezentował Polskę na Eurowizji Junior w poprzednich latach? Zobaczcie komu kibicowaliśmy i jak wyglądały występy!

Eurowizja Junior 2021: piosenki konkursowe. Która ma szansę na wygraną? >> 

Eurowizja Junior –  kto reprezentował Polskę?

2003 – Katarzyna Żurawik

Pierwsze polskie eliminacje do Eurowizji Junior wygrała piosenka Kasi Żurawik – Coś Mnie Nosi. Na scenie w Kopenhadze wokalistka wystąpiła z zespołem Rytmix.

Niestety, nie osiągnęliśmy sukcesu. Polska na Eurowizji Junior w 2003 roku zajęła ostatnie, 16. miejsce. Piosenka Coś Mnie Nosi zdobyła tylko 3 punkty.

 

2004 – KWADro

Na konkurs do Norwegii pojechał zespół KWADro, w którego skład wchodziły: Dominika Rydz, Weronika Bochat, Anna Klamczyńska i Kamila Piątkowska. Ich piosenka Łap Życie uplasowała się na przedostatniej, 17., pozycji z trzema punktami.

Przyczyną porażki miał być brak dobrej piosenki i  promocji utworu.

Byłyśmy jedynym zespołem w Lillehammer, który śpiewał do czystej linii melodycznej. Nie miałyśmy chórków i głosów nagranych na taśmie. Nigdy nie zapomnę braw, jakie otrzymałyśmy od ekipy po pierwszej próbie w Lillehammer, kiedy śpiewaliśmy „Łap Życie” a cappella – napisała Dominika Rydz w liście, który opublikował portal esctoday.com.

 

2016 – Olivia Wieczorek

Pierwszą wokalistką, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior po wieloletniej przerwie była Olivia Wieczorek. Finał krajowych eliminacji wygrał utwór Nie Zapomnij, który skomponował Piotr Rubik. Autorem tekstu jest Doniu, czyli Dominik Grabowski.

Uczestniczka programów Must be the Music i Mali Giganci zajęła na Eurowizji Junior 11. miejsce. Na jej konto trafiło 60 punktów.

 

2017 – Alicja Rega

Alicja Rega na finale Eurowizji Junior w Tbilisi (Gruzja) zajęła 8. miejsce. Piosenka Mój Dom zdobyła w sumie 138 punktów.  

 

2018 – Roksana Węgiel

Zwyciężczyni pierwszej edycji The Voice Kids została reprezentantką Polski na 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w wyborach wewnętrznych. Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 liczbą 215 punktów. Zdobyła 136 punktów od widzów (1. miejsce) i 79 punktów od jury (7. miejsce).

 

2019 – Viki Gabor

Tym razem  polski reprezentant na Eurowizję Junior został wyłoniony w specjalnym wydaniu programu Szansa na Sukces. Do Gliwic pojechała Viki Gabor. Dzięki jej wykonaniu Superhero Polska została pierwszym państwem w historii Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który wygrał konkurs dwa lata z rzędu.

 

2020 – Ala Tracz

Rok temu Polska po raz kolejny organizowała finał Eurowizji Junior. W Warszawie zaprezentowała się m.in. Ala Tracz, która walczyła o wygraną z piosenką I’ll Be Standing. Ostatecznie zdobyła 90 punktów i zajęła 9. miejsce.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.