News

TikTok będzie zakazany? „Rozważamy takie kroki”

TikTok będzie zakazany? „Rozważamy takie kroki”

fot. pixabay.com/

Czy TikTok "będzie zakazany"? Rozważamy takie kroki – powiedział amerykański sekretarz stanu. To właśnie w USA trwa debata nad możliwym zablokowaniem dostępu do aplikacji.

Mike Pompeo, który pełni funkcję sekretarza stanu w Ameryce, udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej Fox News. Opowiedział w nim m.in. o przyszłości aplikacji TikTok w USA.

Planujesz wakacje w tych krajach? Musisz mieć specjalny kod QR >>

TikTok zakazany w USA?

W Stanach Zjednoczonych ponad 30 milionów osób aktywnie używa aplikacji TikTok. Okazuje się, że niedługo mogą stracić możliwość korzystania z platformy. Na pytanie o zakaz chińskich aplikacji Mike Pompeo odpowiedział enigmatycznie i nie zdradził więcej szczegółów dotyczących tej sprawy.

Jeśli chodzi o chińskie aplikacje, to mogę zapewnić, że Stany Zjednoczone załatwią tę sprawę we właściwy sposób. Nie chcę uprzedzać prezydenta, ale rozważamy takie kroki – powiedział.

Pompeo przestrzegł przed instalowaniem jakichkolwiek chińskich aplikacji na smartfony. Uważa, że w ten sposób przekazujemy chińskim władzom nasze dane osobowe. Odniósł się także do wprowadzonego w Chinach prawa o bezpieczeństwie państwowym i ostrzegł, że nastąpią sankcje wobec rządów w Pekinie. To właśnie wyraźnie osłabione relacje na linii Ameryka i Chiny mogą prowadzić do usunięcia TikToka z aplikacji dostępnych w Stanach Zjednoczonych.

WhatsApp zapowiada zmiany w aplikacji. Jakie? >>

Myślicie, że dojdzie to do skutku?

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.