News

Fame MMA 17: walka Karolek vs. Mandzio nie odbędzie się. Federacja wydała oświadczenie

Fame MMA 17: walka Karolek vs. Mandzio nie odbędzie się. Federacja wydała oświadczenie

fot. Instagram.com/famemmatv

Fame MMA 17 zaplanowano 3 lutego 2023 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Tuż przed wydarzeniem federacja wydała oświadczenie o tym, że pojedynek Karol „Karolek” Dąbrowski kontra Łukasz „Mandzio” Samoń nie odbędzie się na najbliższej gali.

Lexy i Maja Staśko kłócą się w sieci. Poszło o MMA >> 

Mandzio nie zawalczy na Fame MMA 17 z powodu kontuzji. Organizatorzy ogłosili, że walka youtuberów zostaje przełożona.

Fame MMA 17 bez walki Mandzio vs. Karolek – oświadczenie  

Walka Mandzio vs. Karolek przełożona na FAME 18!

Do końca podejmowaliśmy próby doprowadzenia do walki między Łukaszem Samoniem i Karolem Dąbrowskim. Przeprowadziliśmy dodatkowe badania USG i konsultacje lekarskie ze specjalistami, którzy potwierdzili wcześniejszą diagnozę – uszkodzenie głowy mięśnia czworogłowego uda z rozległym krwiakiem, którego wchłanianie jest zaburzone i powolne.

Łukasz mimo wszystko chciał przystąpić do walki i nalegał na zmianę formuły. (…) Niestety, ryzyko bardzo poważnego uszkodzenia mięśnia czworogłowego uda jest zdaniem lekarzy zbyt duże, a dla nas zdrowie zawodników jest najwyższym priorytetem.

Prime MMA 5 – data, karta walk >> 

W ostatnim tygodniu byliśmy w stałym kontakcie z zawodnikami. Przeprowadziliśmy wspólne rozmowy, wyjaśniając wszystkie kwestie. Próbowaliśmy również znaleźć zastępstwo dla Karola, ale znalezienie zawodnika K-1 o podobnym stażu treningowym, doświadczeniu i wadze w tak krótkim terminie było niemożliwe. Pragniemy zaznaczyć, że Karol w każdym momencie prowadzonych rozmów wyrażał chęć do podjęcia walki, zarówno w formule K-1, jak i w boksie w małych rękawicach.

Chcemy podkreślić, że całe powstałe zamieszanie jest wynikiem braku komunikacji pomiędzy osobą wyznaczoną przez Łukasza do kontaktu z Federacją. Karol do dnia, w którym na Twitterze pojawiła się informacja o kontuzji Łukasza, nie wiedział o jego problemach zdrowotnych. Federacja również nie otrzymała od osoby reprezentującej Łukasza żadnej oficjalnej informacji o kontuzji, która uniemożliwia trening, a tym bardziej udział w walce.

Fame MMA: dlaczego Sebastian Fabijański zdecydował się na walkę? Porównał zarobki >> 

Wszyscy chcemy, żeby ta walka doszła do skutku. Zależy na tym zarówno Federacji, jak i zawodnikom. Dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie pojedynku na kartę FAME 18. Łukasz i Karol będą mogli wtedy zmierzyć się w formule, do której przygotowywali się przez ostatnie miesiące – czytamy.

Fame MMA 18 – kiedy?

Fame MMA 18 odbędzie się w maju 2023 roku.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.