Reklama
placeholder
News

Fame MMA: Marcin Najman wygrał z federacją. O co chodziło?

Fame MMA: Marcin Najman wygrał z federacją. O co chodziło?

fot. YouTube.com/Marcin Najman Official

Reklama
Reklama
placeholder

Marcin Najman ogłosił, że wygrał z Fame MMA. Sportowiec pokazał wyrok sądu. O co chodziło w sprawie?

Maja Staśko wyrzucona z HIGH League? Skomentowała plotki >>  

W listopadzie 2020 roku mówiło się o tym, że Marcin Najman został dożywotnio zdyskwalifikowany z Fame MMA.

Marcin Najman na FAME 8 walczył z Kasjuszem Życińskim. Przegladsportowy.onet.pl przypomina, że pojedynek miał odbyć się w formule bokserskiej w małych rękawicach, jednak były pięściarz dwukrotnie złamał przepisy.

Marcin Najman obalił przeciwnika i odjęto mu punkt. Później „El Testosteron” kopnął Kasjusza Życińskiego, za co został zdyskwalifikowany. W całe zajście interweniowała ochrona. Jakiś czas później Fame MMA wydała oświadczenie z informacją o dyskwalifikacji Marcina Najmana z jakiejkolwiek aktywności związanej z federacją. Zapowiadano też finansową karę.

Fame MMA 18: kiedy następna gala? >>

21 lutego 2023 roku na kanale YouTube Marcin Najman Official pojawił się film, w którym sportowiec mówi o wygranym procesie.

Marcin Najman vs. Fame MMA – pozew oddalony

Fame MMA postanowiło pozwać mój management o zwrot gaży, którą management niemal w całości dostał przed walką. Było to o tyle dla mnie niezrozumiałe, że z jednej strony pozywają management o zwrot gaży za walkę, a z drugiej strony sami tę walkę, tę galę, cały czas sprzedają. Nigdy nie zatrzymali sprzedaży. (…) Zarobili na tym ileś razy więcej, niż normalnie by zarobili (…). Oni byli na tyle bezczelni, że sami (…) ładowali w kieszenie te pieniądze, a management postanowili pozwać o zwrot gaży. Bezczelność w czystej postaci, ale sprawiedliwości stało się zadość – powiedział Marcin Najman.

KSW 79 – karta walk. Kiedy KSW 80? >> 

Przegrali. Pozew został oddalony w całości, natomiast mają zwrócić managementowi koszty, kilka tys. zł. (…) W każdym razie: Najman vs. FAME MMA 1:0. Pozew oddalony. Sprawiedliwości stało się zadość. Brawo – dodał Najman w swoim wideo.

Z udostępnionego przez Marcina Najmana pisma wynika, że Fame MMA ma zapłacić 5 417 złotych tytułem zwrotu kosztów procesu.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama