News

Jak będą wyglądały ferie 2021? Co z hotelami i stokami narciarskimi?

Jak będą wyglądały ferie 2021? Co z hotelami i stokami narciarskimi?

fot. pixabay.com

Jak będą wyglądały ferie w 2021 roku? Czy będziemy mogli korzystać ze stoków narciarskich i rezerwować miejsca w hotelach? Sprawdzamy dostępne informacje.

21 listopada 2020 roku na specjalnej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego została podana decyzja dotycząca najbliższej zimowej przerwy semestralnej. Termin ferii będzie jednakowy dla wszystkich i zaplanowany jest na 4-17 stycznia 2021 roku. Przypomnijmy, że dotychczas data ferii zimowych była inna w zależności od województw.

Nauka zdalna przedłużona. Ferie zimowe w jednym terminie >>

Ferie 2021: co stokami narciarskimi?

Początkowo mówiono, że w sezonie zimowym 2020/2021 stoki narciarskie będą zamknięte. Jednak Jarosław Gowin poinformował na swoim profilu na Twitterze, że stoki będą otwarte.

Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę – możemy przeczytać.

Zakaz lotów przedłużony do 8 grudnia. Dokąd można lecieć z Polski? >>

Stoki narciarskie w sezonie 2020/21 będą otwarte, ale przy ścisłym reżimie sanitarnym. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, powiedział, że tym razem powinny z nich korzystać jedynie osoby, które mieszkają w pobliżu.

Raczej ukierunkowałbym te stoki narciarskie dla osób zamieszkujących w pobliżu, niż dla osób, które chciałyby się wybrać na ferie. Ferie w tym roku spędzamy w domu – poinformował.

Wytyczne dla właścicieli zorganizowanego terenu narciarskiego, stacji turystyczno-narciarskiej oraz osób świadczących usługi związane z funkcjonowaniem kolei linowych lub wyciągów narciarskich są dostępne na stronie rządu.

Ferie 2021: co z hotelami?

Wiele osób zastanawia się, czy hotele będą funkcjonować podczas ferii 2021. Stoki narciarskie będą otwarte. Czy można zaplanować wyjazd w góry?

Ministerstwo Zdrowia zaleca spędzanie ferii w domu, a hotele i pensjonaty mają być zamknięte dla gości. Wyjątkiem są osoby podróżujące w celach służbowych.

Na dzień dzisiejszy, jeżeli miałbym się odnieść do sytuacji, która będzie obowiązywała w ferie (...), to w ferie nadal obiekty hotelarskie pozostaną zamknięte, restauracje pozostaną zamknięte – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Chociaż nie została jeszcze przez rząd podana data ponownego otwarcia hoteli, to rezerwacje nadal są przyjmowane. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego goście hotelowi mogą korzystać z usług, które oferuje hotel. Są to na przykład restauracje i baseny. Na ich teren nie wejdą osoby z zewnątrz. 

Jeśli zastanawiacie się, czy dany hotel lub pensjonat prowadzi rezerwacje w terminie ferii 2021, skontaktujcie się bezpośrednio z wybranym miejscem.

Niedziele handlowe: zmiany w grudniu 2020. Dodatkowe dni na zakupy >>

Macie plany na ferie 2021?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.