Reklama
placeholder
News

Śmierć Gabby Petito: rodzina wygrała miliony z majątku Briana Laundriego

Śmierć Gabby Petito: rodzina wygrała miliony z majątku Briana Laundriego

fot. Instagram.com/gabspetito

Reklama
Reklama
placeholder

Jak donoszą amerykańskie media, rodzina Gabby Petito wygrała proces w sprawie dotyczącej śmierci 22-latki. Sąd przyznał bliskim zmarłej 3 miliony dolarów z majątku Briana Laundriego.

Śmierć Gabby Petito: rodzice pozwali policję na astronomiczną kwotę. Dlaczego? >> 

Gabby Petito: 3 miliony dolarów dla rodziny blogerki

Magazyn People miał dotrzeć do dokumentów, z których wynika, że sąd wydał orzeczenie w sprawie w czwartek, 17 listopada 2022 roku.

Czytamy, że pierwotnie w pozwie stwierdzono, że Brian Laundrie celowo odebrał życie Gabby Petito podczas wspólnej podróży.

 Rodzina Petito straciła córkę, odmówiono im możliwości konfrontacji z jej zabójcą. Żadna suma pieniędzy nie wystarczy, żeby zrekompensować rodzinie Petito stratę ich córki, Gabby, z rąk Briana Laundriego  – powiedział w oświadczeniu dla CNN Patrick Reilly, adwokat państwa Petito.

Gabby Petito: co się działo z Brianem Laundriem po śmierci blogerki? >> 

Cała kwota ma trafić na konto Fundacji Gabby Petito, która została założona po śmierci influencerki. Organizacja pomaga w poszukiwaniach osób zaginionych i w zwalczaniu przemocy domowej.

Pozew, którego dotyczy rozstrzygnięcie z 17 listopada, nie jest jedynym, jaki złożyli bliscy Gabby Petito. CNN przypomina, że w maju rodzina Petito złożyła pozew przeciwko Christopherowi i Robercie Laundriem. Twierdzili, że pozwani wiedzieli, że Brian Laundrie pozbawił życia Gabby Petito, znali miejsce pozostawienia jej zwłok i pomagali synowi w ucieczce.

Śmierć Gabby Petito

Gabby Petito zaginęła w sierpniu 2021 roku, w czasie podróży po Stanach Zjednoczonych ze swoim chłopakiem Brianem Laundriem.

Gabby Petito: sprawa blogerki w filmie dokumentalnym. Zwiastun >> 

19 września odnaleziono ciało Gabby Petito w Parku Narodowym Grand Teton. Koroner potwierdził, że Gabby Petito została uduszona kilka tygodni wcześniej.

Brian Laundrie był głównym podejrzanym w sprawie. Po powrocie z tragicznej podróży 23-latek zniknął, a jakiś czas później w parku Myakkahatchee Creek znaleziono m.in. ludzkie szczątki. Poinformowano, że Brian Laundrie odebrał sobie życie.

W styczniu 2022 roku FBI przekazało, że Brian Laundrie przed śmiercią przyznał się w swoim notatniku do zamordowania Gabby Petito.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama