News

Wejście do galerii handlowej płatne? To pomysł jednego z posłów

Wejście do galerii handlowej płatne? To pomysł jednego z posłów

Fot. Pixabay.com

Wejście do galerii handlowej będzie płatne? To pomysł jednego z posłów. Czemu miałoby służyć takie rozwiązanie?

Jak będą wyglądały ferie 2021? Co z hotelami i stokami narciarskimi? >>

Od 28 listopada 2020 roku znowu możemy zrobić zakupy w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych. Przypomnijmy, że tego typu miejsca były zamknięte od 7 listopada, czyli przez 3 tygodnie.

Ponowne otwarcie galerii handlowych spowodowało, że przed sklepami pojawiły się tłumy osób. Mówi się, że w ostatnią sobotę listopada zakupy były utrudnione, a parkingi – zakorkowane.

Opłata za wejście do galerii handlowej?

Jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości zaproponował rozwiązanie, które miałoby przyczynić się do uniknięcia osób, które przychodzą tylko „pozwiedzać” centrum handlowe, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów w sklepach.

Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy – napisał Bartosz Kownacki na Twitterze.

Niedziele handlowe: zmiany w grudniu 2020. Dodatkowe dni na zakupy >>

Jak podaje Radio Zet, z nieoficjalnych zapowiedzi wynika, że do galerii handlowych skierowano państwowe służby, które mają kontrolować czy przestrzegane są tam zasady reżimu sanitarnego i w razie odstępstw – surowo karać.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.