Reklama
placeholder
News

Gate z Norwegii zagrają 2 koncerty w Polsce. Co warto wiedzieć o zespole?

Gate z Norwegii zagrają 2 koncerty w Polsce. Co warto wiedzieć o zespole?

fot. Facebook: Eurovision Song Contest

Reklama
Reklama
placeholder

Gate reprezentuje Norwegię na Eurowizji 2024. Zespół jeszcze tego samego roku zagra dwa koncerty w Polsce. Co warto o nim wiedzieć?

Zespół Gate, który reprezentuje Norwegię z piosenką Ulveham, został założony w 1999 roku. Jego członkowie łączą norweską muzykę ludową z muzyką elektroniczną oraz metalem i tworzą piosenki ludowe we własnych aranżacjach. Czasem inspirują się też poezją Astrid Krogh Halse. Zespół Gate wystąpi w Krakowie w czwartek 19 grudnia 2024 roku. Ich drugi koncert w naszym kraju odbędzie się w Warszawie w piątek 20 grudnia 2024 roku. Bilety na koncerty są już dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie eBilet.  

Kaarija pojawi się na Eurowizji 2024 i to 2 razy! Co będzie robił? >>

Gate: co wiadomo o reprezentantach Norwegii na Eurowizji 2024?

Poza swoim eurowizyjnym utworem Gate ma na swoim koncie piosenki takie jak Hemmarsverdet, Svarteboka oraz Svik. Wokalistką zespołu jest Gunnhild Sundli. Artystka jest po szkole muzycznej w Heimdal, a swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła już w wieku 9 lat. W skład zespołu wchodzi też Magnus Robot Børmark, który jest gitarzystą. Przed dołączeniem do Gate w 2000 roku grał w norweskich grupach punkowych. Kenneth Kapstad, który jest perkusista Gate, grał też w zespołach takich jak Soundtank, Dadafon oraz  Cucumber. Wśród członków zespołu Gate znajduje się też basista Gjermund Landro oraz klawiszowiec Sveinung Sundli, który jest starszym bratem wokalistki zespołu. Muzyk wykonuje też partie skrzypcowe. W 2003 roku zorganizował w Norwegii festiwal muzyczny o nazwie Storasfestivalen.

Nemo ze Szwajcarii mają niespełna 25 lat, a za rok obchodzą 10-lecie kariery. The Code będzie hitem? >>

Piosenka Norwegii na Eurowizji 2024

 

Gate - Hemnarsverdet 

 

Gate ft. DJERV - Svarteboka

 

Gate - Svik

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama