News

High League z sankcjami za ‘kontakty z Rosją’? Federacja na celowniku MSWiA

High League z sankcjami za ‘kontakty z Rosją’? Federacja na celowniku MSWiA

fot. Instagram: @highleague_official

Organizacja High League podobno znalazła się na liście sankcyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Co wiadomo w sprawie?

HIGH League 7 - data. Kiedy kolejna gala MMA? >>

High League z sankcjami za ‘kontakty z Rosją’? 

W poniedziałek 29 maja 2023 roku MSWiA wydało oświadczenie, informując, że środki finansowe i zasoby gospodarcze organizacji High League zostały zamrożone. MSWiA uzasadniło swoją decyzję wyjaśniając, że rzeczywiści beneficjenci spółki High League mają być powiązani z przywódcą Czeczeni Ramzanem Kadyrowem. Polityk znajduje się na listach sankcyjnych w wielu państwach ze względu na to, że jego oddziały specjalne biorą udział w wojnie w Ukrainie:

High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii. Oddziały specjalne Ramzana Kadyrowa zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki.

Gala High League 7 została zaplanowana na 17 czerwca 2023 roku i ma mieć miejsce na Tauron Arenie w Krakowie. Nie wiadomo jeszcze, czy wydarzenie się odbędzie. Organizatorzy odnieśli się do tematu sankcji na oficjalnym profilu High League na Twitterze:

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.