News

Ikea będzie sprzedawać… używane meble! Sklep ruszy jeszcze w 2020 roku

Ikea będzie sprzedawać… używane meble! Sklep ruszy jeszcze w 2020 roku

Fot. Flickr.com

Ikea będzie sprzedawać… używane meble! Sklep z takim asortymentem ruszy jeszcze w 2020 roku. Gdzie?

Zakaz lotów: nowa lista od 16 września. Jakie zmiany? >> 

Ikea – używane meble – sklep

Jak podaje m.in. Radio Zet, powołując się na doniesienia portalu wiadomościhandlowe.pl, Ikea w tym roku otworzy pierwszy sklep z używanymi meblami. Taka zmiana modelu biznesowego ma być elementem strategii, która polega na stworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym do 2030 roku. Jej celem jest ograniczenie konsumpcji.

Mówi się, że Ikea otwiera sklep z używanym asortymentem w odpowiedzi na krytykę, że tanie produkty, które oferuje sieć, sprzyjają właśnie nadmiernemu kupowaniu. 

Podaje się, że szwedzka firma zamierza kupować używane meble, sama je odnawiać i wystawiać na sprzedaż. Ikea nie będzie podnosić cen towarów. Jako pierwsze, w sprzedaży mają być dostępne meble, które uszkodzono podczas transportu.

Znana marka odzieżowa sprzedaje ubrania na „ból istnienia”? Jest oświadczenie >>

Gdzie będzie sklep Ikea z używanymi meblami? Pierwsze takie miejsce ma powstać w centrum handlowym z używaną odzieżą – ReTuna – w szwedzkim mieście Eskilstuna.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.