News

Znana marka odzieżowa sprzedaje ubrania na „ból istnienia”? Jest oświadczenie

Znana marka odzieżowa sprzedaje ubrania na „ból istnienia”? Jest oświadczenie

Fot. Pixabay.com

Znana marka odzieżowa sprzedaje ubrania na „ból istnienia”? Po tym jak jej nowa kampania została skrytykowana, wydano oświadczenie.

Znana sieć zamyka sklepy. Znikają też zakupy online >>  

Medicine – kampania nowej kolekcji 2020

30 sierpnia 2020 roku polska marka modowa Medicine opublikowała film promujący ich nową kolekcję - Very Alternative Medicine. W spocie, którego bohaterami są Dorota Masłowska oraz Maciej Chorąży, twórcy odnoszą się m.in. do wypalenia, pustki, samotności i apatii. Przekonują, że odpowiednią terapią na problemy są zakupy w ich sklepie. Akcja promocyjna wiąże się m.in. ze startem strony internetowej nowej kolekcji Medicine, który zaplanowano na 2 września 2020 roku.

Czujesz, że współczesne zagrożenia cywilizacyjne Cię przerastają? Próbujesz uporać się z drażliwością, dyskomfortem, niepokojem? Nie możesz zasnąć? Nie możesz wstać? Jest Ci źle pośród ludzi, a jeszcze gorzej w samotności? Jesteś znużony i niecierpliwy? Zniechęcony? Apatyczny? Mamy rozwiązanie! Po latach badań, prób i testów – wreszcie pojawi się – prawdziwa terapeutyczna kolekcja Medicine: innowacyjne ubrania, które wywierają diametralny wpływ na funkcjonowanie i samopoczucie. Ubrania, które leczą – cytuje treść opisu filmu Medicine Wprost.pl. W tej chwili w ostatnim zdaniu czytamy: „Ubrania, które (nie) leczą!”.

Twórcy kampanii zaznaczają, że „poniższe informacje oraz film reklamowy mają charakter wyłącznie fikcyjny, służący kreacji artystycznej”.

Koronawirus: krótsza kwarantanna wchodzi w życie. Co jeszcze się zmienia? >>

O Medicine zrobiło się głośno, a ich kampania została bardzo skrytykowana, nie tylko przez internautów, lecz także lekarzy. Przekaz, który sugeruje, że zakupy są świetną terapią został uznany za krzywdzący, szkodliwy i niebezpieczny. Marce zarzucono również banalizowanie i bagatelizowanie problemu jakim jest depresja i inne zaburzenia psychiczne.

Wtopa wizerunkowa (…).

Straszne!

Mega szkodliwe dla ludzi, "TERAPEUTYCZNE ZAKUPY". Medicine, czas się ogarnąć!

Jestem w szoku, że taka kampania powstała w naszych czasach.

Co za żenada…  – czytamy na Instagramie pod postami @wearmedicine.

Medicine skrytykowane za kampanię. Oświadczenie 

Po fali krytyki 1 września 2020 roku marka Medicine wydała oświadczenie.

Niniejszym informujemy, że kolekcja autorstwa Doroty Masłowskiej i Macieja Chorążego jest częścią projektu marki Medicine, w ramach którego podejmujemy współprace kreatywne z artystami. Tym samym podkreślamy, że koncepcja kolekcji jest wizją i kreacją artystyczną, w której spotykają się światy mody, sztuki i literatury. Dorota Masłowska i Maciej Chorąży oparli swój pomysł na przewrotnej konwencji, wykorzystując takie narzędzia, jak pastisz czy ironia.

Myślą przewodnią kolekcji jest wpływ współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych na naszą kondycję duchową. Artyści z jednej strony otwarcie parodiują nazwę marki i koncept „codziennej terapii modą”, z drugiej zaś – stylizują swój przekaz na pseudonaukowy żargon, charakterystyczny choćby dla reklam suplementów diety. Idea kolekcji obnaża tym samym obłudę i fałsz marketingowej retoryki obiecującej lekarstwo na każdą, w tym egzystencjalną, dolegliwość.

W związku z kontrowersjami wokół zapowiedzi kolekcji oświadczamy, że naszym celem nie jest bagatelizowanie problemów psychicznych, wręcz przeciwnie – przyświecało nam zwrócenie uwagi na problem oraz swoiste „odczarowanie” zagadnień związanych z różnymi „terapiami”, jakie próbuje się nam codziennie sprzedać w środkach masowego przekazu. Byliśmy świadomi kontrowersji, jakie może wywołać forma przekazu, nie ukrywamy jednak, że zaskoczyła nas skala gwałtownych reakcji i negatywnych komentarzy. Z całą pewnością potwierdziły one, jak dużym problemem społecznym są dolegliwości natury psychicznej i że należy o nich rozmawiać.

Gdzie jest burza? Radar burz pokaże gdzie się pojawią >>

Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni przekazem zapowiedzi projektu. Z uwagą śledzimy głosy i komentarze, jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej. Działając zgodnie ze strategią naszej marki, której celem jest między innymi współpraca z artystami i wzmacnianie świadomości społecznej, wspólnie z autorami kolekcji podjęliśmy decyzję o przekazaniu całości zysku z jej sprzedaży instytucji lub inicjatywie zajmującej się problemami psychicznymi – czytamy.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Niniejszym informujemy, że kolekcja autorstwa Doroty Masłowskiej i Macieja Chorążego jest częścią projektu marki Medicine, w ramach którego podejmujemy współprace kreatywne z artystami. Tym samym podkreślamy, że koncepcja kolekcji jest wizją i kreacją artystyczną, w której spotykają się światy mody, sztuki i literatury. Dorota Masłowska i Maciej Chorąży oparli swój pomysł na przewrotnej konwencji, wykorzystując takie narzędzia, jak pastisz czy ironia. Myślą przewodnią kolekcji jest wpływ współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych na naszą kondycję duchową. Artyści z jednej strony otwarcie parodiują nazwę marki i koncept „codziennej terapii modą”, z drugiej zaś – stylizują swój przekaz na pseudonaukowy żargon, charakterystyczny choćby dla reklam suplementów diety. Idea kolekcji obnaża tym samym obłudę i fałsz marketingowej retoryki obiecującej lekarstwo na każdą, w tym egzystencjalną, dolegliwość. W związku z kontrowersjami wokół zapowiedzi kolekcji oświadczamy, że naszym celem nie jest bagatelizowanie problemów psychicznych, wręcz przeciwnie – przyświecało nam zwrócenie uwagi na problem oraz swoiste „odczarowanie” zagadnień związanych z różnymi „terapiami”, jakie próbuje się nam codziennie sprzedać w środkach masowego przekazu. Byliśmy świadomi kontrowersji, jakie może wywołać forma przekazu, nie ukrywamy jednak, że zaskoczyła nas skala gwałtownych reakcji i negatywnych komentarzy. Z całą pewnością potwierdziły one, jak dużym problemem społecznym są dolegliwości natury psychicznej i że należy o nich rozmawiać. Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni przekazem zapowiedzi projektu. Z uwagą śledzimy głosy i komentarze, jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej. Działając zgodnie ze strategią naszej marki, której celem jest między innymi współpraca z artystami i wzmacnianie świadomości społecznej, wspólnie z autorami kolekcji podjęliśmy decyzję o przekazaniu całości zysku z jej sprzedaży instytucji lub inicjatywie zajmującej się problemami psychicznymi.

Post udostępniony przez MEDICINE everyday therapy (@wearmedicine)

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na dziś zaplanowaliśmy premierę kolekcji Doroty Masłowskiej i Macieja Chorążego. Z uwagą czytamy wszystkie Wasze komentarze i prywatne wiadomości – i wyciągamy wnioski. Codzienne nowe. Mimo ogromnych kontrowersji, które pojawiły się w ostatnich dniach, to na koniec lub początek tego wszystkiego chcemy Wam dziś tę kolekcję pokazać. >>> wearmedicine.com/s/maslowska-chorazy / aktywny link do kolekcji znajdziecie w sekcji bio Kolekcja jest dostępna na naszej stronie i w sklepach stacjonarnych, a cały zysk ze sprzedaży przeznaczymy na wsparcie wybranej instytucji lub inicjatywy. Przy wyborze konkretnej organizacji weźmiemy pod uwagę także Wasze sugestie i propozycje.

Post udostępniony przez MEDICINE everyday therapy (@wearmedicine)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.