Reklama
placeholder
News

Gwiazdy disco polo: ile zarabiają Zenek Martyniuk, Weekend i Boys?

Gwiazdy disco polo: ile zarabiają Zenek Martyniuk, Weekend i Boys?

Fot. Instagram.com

Reklama
Reklama
placeholder

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Zobaczcie jakie stawki za występ mają m.in. Zenek Martyniuk, zespoły Weekend i Boys. Zaskoczeni?

Tragedia na festiwalu. Nie żyje jedna osoba >> 

Zenek Martyniuk

Nawet jeśli nie słuchacie disco polo, hit Przez Twe Oczy Zielone na pewno znacie. ;-) Zenek Martyniuk z zespołu Akcent jest obecnie jednym z najpopularniejszych twórców disco polo. Król tego gatunku za jeden występ otrzymuje przynajmniej 25 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że Martyniuk gra nawet 300 koncertów rocznie, z samego grania dorobił się ogromnej fortuny. Do tego dochodzą jeszcze tantiemy, reklama własnego energy drinka i zysk ze sprzedaży biografii – Życie To Są Chwile.

 

 

Weekend

Od premiery przeboju Ona Tańczy Dla Mnie minęło trochę czasu, ale zespół Weekend, który go wylansował nadal jest na tyle popularny, że jego muzycy mogą sobie pozwolić na życie na wysokim poziomie. Za jeden koncert muzycy dostają przynajmniej 20 tysięcy złotych. W dodatku, mówi się, że lider grupy, Radek Liszewski, prowadzi też inny biznes - wynajmuje apartamenty w górach.

 

 

Boys

Marcin Miller z zespołu Boys na pewno nie musi się martwić o kasę. Za jeden koncert muzyk ma zgarniać nawet 25 tysięcy złotych. Miller gra w ciągu roku gra nawet 120 koncertów, co daje łącznie zawrotną sumę… prawie 4 milionów złotych!

 

 

Tomasz Niecik

Tomasz Niecik, tak jak jego koledzy z branży, nie może narzekać na finanse. Za koncert w plenerze twórca Czterech Osiemnastek zarabia około 20 tysięcy złotych. Za występ w klubie co prawda otrzymuje nieco mniej, bo „tylko” kilka tysięcy, ale koniec końców na koncie muzyka ląduje okrągła sumka. ;-) 

 

 

Sławomir

Kilka lat temu nikt nie słyszał o Sławomirze, ale po premierze Miłości w Zakopanem jest jednym z najsłynniejszych artystów disco polo. Muzyk za jeden występ dostaje 20-30 tysięcy złotych. Do tego Sławomir regularnie pojawia się w programach telewizyjnych, za które też dostaje odpowiednie wynagrodzenie. 

 

 

Bayer Full

Bayer Full to najstarszy zespół disco polowy. Grupa powstała w 1984 roku, ale do tej pory świetnie odnajduje się na rynku muzycznym. Do tej pory muzycy wydali siedem płyt w łącznym nakładzie 16 milionów egzemplarzy. Nadal nagrywają i są lubiani przez publiczność. Mówi się, że za jeden występ Bayer Full dostaje 15-17 tysięcy złotych.

 

 

Czadoman

Ruda Tańczy Jak Szalona to pozycja obowiązkowa na prawie każdej imprezie. Paweł Dudek, bo tak nazywa się Czadoman, gra w ciągu roku dziesiątki koncertów, za około 20 tysięcy złotych każdy. Szacuje się, że w ciągu roku muzyk zarabia nawet 3-4 miliony rocznie! Wokalista wystąpił też w programie Taniec z Gwiazdami, za co oczywiście też dostał odpowiednią sumkę. 

 

 

Shazza

Shazza karierę muzyczną zaczęła w latach 80. Zdobyła 4 złote i 2 platynowe płyty, a jej największy hit – Bierz Co Chcesz – nadal wpada w ucho. Shazza jest co prawda nieco zapomnianą gwiazdą disco polo, ale nadal jej występy są wysoko opłacane. Źródła podają, że na jednym koncercie wokalistka może zarobić nawet 15 tysięcy złotych.

 

 

Piękni i Młodzi

Zespół Piękni i Młodzi działa od 2012 roku, ale już jego członkowie cieszą się statusem prawdziwych gwiazd. Piękni i Młodzi grają nawet 4 koncerty dziennie, w dodatku w różnych miastach. Za każdy występ grupa dostaje 20-25 tysięcy złotych, co daje nawet… 100 tysięcy złotych za dzień!

 

 

Łobuzy

Łobuzy szturmem zdobyli polską scenę muzyczną! Ona Czuje We Mnie Piniądz, Łobuz Kocha Najbardziej, Dla Ciebie Kupie Se Spodnie – to tylko niektóre z ich hitów. Ile trzeba zapłacić, żeby Łobuzy zagrały na imprezie? Ich stawki wynoszą 15-20 tysięcy złotych za występ. Do koncertów dodajmy jeszcze dodatkowe projekty i wychodzi naprawdę fajna kasa. ;-) 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama