News

Instagram: nie podasz tej informacji? Dostęp do serwisu zostanie zablokowany

Instagram: nie podasz tej informacji? Dostęp do serwisu zostanie zablokowany

Fot. Pixabay.com

Instagram zablokuje dostęp do serwisu użytkownikom, którzy nie podadzą tej informacji na swój temat. O co dokładnie chodzi?

Instagram bez 'swipe up'. Co będzie w zamian? >> 

Instagram wciąż się udoskonala. Co jakiś czas na portalu pojawiają się zmiany, które mają m.in. zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, głównie tych młodszych.

Przypominamy, że według regulaminu Instagrama, użytkownik serwisu musi mieć ukończone 13 lat. Mimo to można tam znaleźć też profile osób, które nie spełniają tego kryterium. 

Instagram prosi o wiek użytkowników

Teraz mówi się o tym, że aplikacja poprosi osoby, które nie wprowadziły wcześniej daty urodzenia o uzupełnienie tej informacji. Jeśli właściciel konta nie zareaguje, straci dostęp do Instagrama. Do uzupełnienia wiadomości na swój temat będą zobowiązani wszyscy.

W lipcu 2021 roku na Instagramie pojawiła się Kontrola Wrażliwych Treści, która pozwala użytkownikom decydować ile wrażliwych treści znajduje się w sekcji Eksploruj. Wrażliwe treści to takie, które niekoniecznie łamią Standardy Społeczności, ale mogą być przykre lub nieprzyjemne dla niektórych osób. 

Instagram z nową funkcją. Jak zarządzać Kontrolą Wrażliwych Treści? >> 

Kilka miesięcy wcześniej mówiło się o regule, która zabrania dorosłym osobom wysyłania wiadomości do niepełnoletnich, którzy ich nie śledzą. Konta użytkowników poniżej 16. roku życia były prywatne. Mówiło się też o tym, że Instagram zamierza wprowadzić wersję aplikacji dla osób, które mają mniej niż 13 lat. Artykuł na ten  temat znajdziecie tutaj. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.