Reklama
placeholder
News

iPhone 15 – premiera. Co nowego w kolejnym smartfonie od Apple?

iPhone 15 – premiera. Co nowego w kolejnym smartfonie od Apple?

fot. YouTube/Apple/

Reklama
Reklama
placeholder

iPhone 15 wchodzi na rynek w dwóch wersjach. Przedsprzedaż ruszy 15 września 2023 roku, a oficjalna premiera będzie miała miejsce 22 września. Co wyróżnia ten model? 

Nowy iPhone 15 Pro zagrozi przenośnym konsolom? >> 

iPhone 15 - czym się charakteryzuje? 

W telefonie iPhone 15 pojawi się - tak jak w przypadku poprzedniego modelu - wyświetlanie aktywności w polu Dynamic Island. Dzięki temu użytkownik ma możliwość szybkiego i sprawnego monitorowania alertów i wydarzeń na żywo. Nowy iPhone może pochwalić się 12-megapikselowym teleobiektywem oraz aparatem 48 MP, który zapewnia ultrawysoką rozdzielczość zdjęć. W tym modelu będzie można przenieść punkt ostrości z jednego obiektu na drugi, nawet na zrobionym już wcześniej zdjęciu. iPhone 15 automatycznie rejestruje informacje o głębi ostrości, przez co inteligentnie dopasowuje rozmazane tło do zdjęcia postaci lub zwierzęcia. Dzięki temu nie trzeba włączać trybu portretowego i można cieszyć się możliwością szybkiego uchwycenia momentu w czasie rzeczywistym.

Na iPhonie 15 Plus będzie można oglądać wideo aż do 26 godzin, natomiast na iPhonie 15 limit wynosi 20 godzin. Do tego nowy materiał obudowy sprawia, że telefon jest wyjątkowo lekki, ale również bardzo wytrzymały. Jego obudowa została stworzona z lotniczego aluminium.

iPhone 15 - zmiana ładowarki

iPhone'a 15 będzie można podłączyć do ładowarki z USB‑C, co umożliwi sprawne ładowanie. Jest to duża zmiana wymuszona przez Unię Europejską. 

Apple pokazuje tytanowego iPhone’a 15 Pro z pierwszym w branży procesorem 3 nm >>

iPhone 15 - gry

iPhone 15 sprawdzi się z pewnością u wymagających graczy, ponieważ wysoka rozdzielczość pozwala z łatwością wczuć się w akcję na ekranie. Jeszcze w 2023 roku będą na nim dostępne gry Resident Evil 4 i Resident Evil Village, za to w 2024 roku będzie dostępnych więcej popularnych tytułów.

iPhone 15 - ceny, kolory

iPhone 15 i iPhone 15 Plus występują w pięciu kolorach: różowym, żółtym, zielonym, niebieskim i czarnym. Koszt pierwszego wynosi 4699 złotych, a drugiego 5299 złotych. Oprócz telefonu w opakowaniu znajduje się przewód zasilający USB‑C.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama